Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

3,5 mln złotych na modernizację obiektów sportowych

W czwartek, 6 września Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka na konferencji prasowej w Katowicach poinformował o wynikach programu Sportowa Polska. W ramach tego programu Uniwersytet Śląski pozyskał 3,5 mln złotych na modernizację obiektów sportowych w Cieszynie – etap 1 basen.

 Inwestycja planowana jest na lata 2019-2020. - Obejmie ona między innymi: termomodernizację basenu, przebudowę sanitariatów, szatni, natrysków, nowy system obsługi klienta, a także dostosowanie obiektu do wymogów ppoż i dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych – informuje Barbara Stelmach-Kubaszczyk z Urzędu Miejskiego w Cieszynie

Inwestycja modernizacji obiektów sportowych jest częścią programu modernizacji cieszyńskiego kampusu Uniwersytetu Śląskiego. W inwestycji partycypuje także Miasto Cieszyn, które przeznacza na ten cel milion złotych oraz Powiat Cieszyński, który wyda pół miliona złotych - Decyzja o dofinansowaniu modernizacji obiektów sportowych Uniwersytetu Śląskiego jest dla nas wszystkich dobrą wiadomością, ale jest też dowodem na to, że wspólnie możemy z sukcesem realizować wiele inwestycji i wpływać na rozwój infrastruktury sportowej oraz wielu innych znaczących inicjatyw w naszym mieście – komentuje Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna.

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: