Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

300-lecie Koniakowa oddali krew

Koniaków obchodzi swoje 300-lecie istnienia. Z tej też okazji w Trójwsi organizowane są imprezy, mające podkreślić charakter tego niezwykłego jubileuszu. Jedną z nich była Akcja Krwiodawstwa, która odbyła się 5 lutego w Koniakowie.

W obchody 300-lecia włącza się cała społeczność Koniakowa. Także strażacy. – To strażacy z OSP w Koniakowie zaproponowali, żeby jubileusz 300-lecia Koniakowa uświetnić właśnie w ten sposób – mówi Aneta Legierska, szefowa promocji Gminy Istebna. 

To chyba najszlachetniejsza z propozycji w całym kalendarzu obchodów 300-lecia wsi. Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie da się wytworzyć syntetycznie. Jest ona niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na wiele poważnych chorób.  – Będą zorganizowane jeszcze dwie takie akcje – zapowiada Aneta Legierska.

Ostatnia akcja przeprowadzona  została 5 lutego. Uczestniczyło w niej 29 osób, oddano łącznie 13050 ml krwi pełnej.

Kilka osób wyraziło też chęć zarejestrowania się w krajowym rejestrze dawców szpiku. Kolejna szansa aby oddać krew w ramach 300-lecia Koniakowa: 29 kwietnia, 2 września.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: