Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

3 miliony na drogę w Gminie Zebrzydowice

Województwo Śląskie otrzymało dodatkową pulę pieniędzy dla jednostek samorządu terytorialnego przeznaczonych na budowę i modernizację dróg lokalnych Najwięcej otrzymał Powiat Cieszyński – 3 mln zł, która trafi na przebudowę drogi powiatowej (ul. Tuwima w Kaczycach i Korczaka w Kończycach Małych) na odcinku ok. 3 km do granicy z Czechami.

- Dzisiejszy dzień, jest prawdziwie „Tłustym Czwartkiem” dla Powiatu Cieszyńskiego. Oczywiście nie myślę bynajmniej o tradycyjnym jedzeniu pączków! Wraz z Marcinem Ślękiem – Członkiem Zarządu, podpisaliśmy dzisiaj rano w Urzędzie Marszałkowskim umowę przyznającą 3 miliony zł dofinansowania z przeznaczeniem na remont drogi w Gminie Zebrzydowice. To są konkretne środki, więc i remontowany będzie odpowiednio długi odcinek. Zważywszy na fakt, iż z 8 milionów aż 3 przypadły właśnie naszemu Powiatowi, to pozostaje życzyć sobie jak najwięcej takich „Tłustych Czwartków” – powiedział Mieczysław Szczurek – Starosta Cieszyński.

Radości z tego faktu nie kryje również Marcin Ślęk, który powiedział, że planowany był remont tego odcinka drogi w tym roku w systemie tzw. nakładek, ale w znacznie skromniejszym zakresie. - Podpisana dzisiaj umowa pozwoli zrobić znacznie więcej. Wato było czekać, bo wniosek został złożony w 2018 roku - i tu ukłon w stronę poprzedniego zarządu powiatu z starostą Januszem Królem. Najważniejsze jest to, że ta istotna dla mieszkańców droga będzie porządnie zmodernizowana – mówi Ślęk

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-21 18:38:47
Wyborca 456: Pieniądze na drogi? SUPER. Ale trochę wstyd na jednej fotce z kałużą.
2020-02-21 22:35:47
pawel21_13: PSL-owskiemu staroście ręka nie drgnęła, kiedy podpisywał umowę wraz z radnym Kałużą. Pieniądz nie śmierdzi dla was. Choćby od PiS-u.
2020-02-24 13:37:02
Bugs: No to się "tirowcy" ucieszą, że im drogę wyremontują i będą mogli sobie nadal skracać dojazd do granicy ale i do firm na byłej kopalni, ciekawe jak długo most nad torami na ul. Korczaka to jeszcze wytrzyma bo już bardziej zwęzić się go nie da. A Powiatu nie stać na znak albo nie chce ograniczać dopuszczalnego obciążenia bo przecież ledwo co wyremontowali swoje drogi w Cieszynie to lepiej żeby bokami jeździli.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: