Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

3-majowe świętowanie

Uroczystości patriotyczne i kościelne, koncerty i wystawy, pokazy strażackie i zawody sportowe wypełniły program obchodów święta Konstytucji 3 Maja w cieszyńskim powiecie. Był czas na refleksję nad tym, co minione i przyszłe, był czas na wypoczynek i zabawę, l wreszcie zza chmur wyjrzało słońce.

Powiatowe uroczystości odbyły się w Cieszynie. Rozpoczęło je nabożeństwo ekumeniczne w intencji Ojczyzny, odprawione w kościele Jezusowym. Kilkaset osób: przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci i młodzież, delegacje organizacji społecznych i służb mundurowych spotkało się na rynku, by złożyć kwiaty pod pamiątkową tablicą Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Zwiedzono też wystawę poświęconą Armii Krajowej w Galerii Domu Narodowego. W ratuszu wręczone zostały nagrody miasta Cieszyna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu. W gronie wyróżnionych znaleźli się Jan Gruchel, Janusz Rokicki, Paulina LigockaMichał Ligocki i Tomasz Małecki.

     

W Chybiu oklaskiwano uczestników Festiwalu Piosenki Dziecięcej, w Wiśle, Cieszynie i Ustroniu grały orkiestry dęte, w Zebrzydowickim amfiteatrze prezentowali się ludowi artyści w galowym koncercie Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos".                  FOTORELACJA Z OBCHODÓW
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: