Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

22 rajdowe kilometry

Będzie głośno i szybko, emocji też nie zabraknie. Goleszów i Hażlach - na ulicach tych gmin, już w niedzielę (31.07), odbędzie się czwarta runda rajdu samochodowego o Puchar ATM RALLY & RACE GC.

Trzy przejazdy na odcinkach specjalnych w Goleszowie, Hażlachu i na terenie NRW Karbonia, w sumie 22 kilometry. Przed nami czwarta runda rajdu samochodowego o Puchar ATM RALLY & RACE GC. Pierwszą i drugą rundę rozgrywaliśmy w Kaczycach, w trzeciej doszedł OS w Chybiu i Strumieniu. Obejmował odcinki dawnego Rajdu Wisły. Teraz, w czwartej rundzie oesy są umiejscowione na zamkniętym terenie Karbonii – to tereny nieczynnej kopalni Morcinek oraz w gminach Goleszów i Hażlach. - mówi współorganizator rajdu Grzegorz Czarnik.

Do rajdu zgłosiło się siedemdziesiąt załóg. Wystartują w siedmiu klasach. Do 1400 cm3, - do 1600 cm3 - do 2000 cm3. Do tego samochody powyżej 2000 cm3 oraz samochody z turbodoładowaniem plus samochody z silnikami motocyklowymi. Będzie też Klasa Markowa – Fiat 126p z silnikiem markowym. Klasa Cento – Fiat SC i CC z silnikiem o poj. 1242 cm3 8v. Także klasa Rwd – pojazdy z napędem na tylną oś. - dodaje.

Jak informują organizatorzy, większych utrudnień z powodu organizacji rajdu nie przewiduje się. Na czas rajdu zamknięte będą dwie boczne ulice, mieszkańcy są poinformowani, wyrazili zgodę. Główne ulice nie będą zamykane. Oczywiście wszystko odzywać się będzie w pełnym zabezpieczeniu straży i pogotowia. Odbiór tras robi policja. Same mapki odcinków udostępnimy jednak dopiero w sobotę w nocy. Jak dodaje Czarnik, organizatorzy nie chcą, by zawodnicy przed rajdem, bez zabezpieczenia trasy, testowali odcinki.
Start pierwszej załogi w Cisownicy przewiduje się o godzinie 11.00. Finał odbędzie się w Kaczycach. Tam też około godziny 17.00 odbędzie się rozdanie nagród. Czwarta runda przed nami, jak zapowiadają organizatorzy, na pewno w tym roku odbędą się jeszcze dwie.

JB

 

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-07-30 10:49:05
SmiechnaSali: Brawo, tak trzymać. Oby tylko wszystko się udało a PZM nie przeszkadzał i nie niszczył konkurencji w taki sposób, jak ma to miejsce w innych częściach kraju. POWODZENIA W ORGANIZACJI pozarządowych
2016-07-31 12:33:50
promocja: Z tymi informowaniem mieszkańców to lekka przesada. W Cisownicy nie byli poinformowani. Że coś się dzieje można było dopiero się zorientować po ryku silników w niedzielny poranek :( Niech są organizowane rajdy ale niech ludzie są o tym wcześniej informowani, tak jak jest to przy okazji jazd K. Kajetanowicza.
2016-07-31 13:19:58
tadek52: Organizacja rajdu w Cisownicy fatalna 1,5 godz. opóźnienia a na koniec jeszcze wolny przejazd ,duża pała dla organizatorów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: