Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

 - Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przypadającego na dzień 21 listopada składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pracownikom jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz Osobom zaangażowanym w działalność w tym sektorze – takie życzenia stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Cieszynie zamieścił burmistrz, Ryszard Macura - Dziękuję za Państwa oddanie i wysiłek na rzecz drugiego człowieka. Życzę, by Państwa praca była źródłem satysfakcji i radości, by nie zabrakło w niej ludzkiej życzliwości i entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych. Przede wszystkim jednak życzę Państwu zdrowia, bo ono daje siłę do działania, uśmiechu, który czyni świat piękniejszym i wytrwałości, z której rodzą się sukcesy.

 

Pracownicy Socjalni w tym wypadku to nie tylko osoby zatrudnione w Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej, ale również szeroko rozumiani wolontariusze, którzy w jakiś sposób działania MOPS’ów wspierają. W Cieszyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej wolontariusze aktywnie angażują się na przykład w akcje douczania dzieci z rodzin o gorszej sytuacji materialnej, których rodziców nie stać na zatrudnianie korepetytorów. Innym przykładem zaangażowania ludzi dobrej woli jest akcja, w której wolontariusze odwiedzają osoby starsze w ich domach, nie tylko umilając czas, ale również pomagając w sprawach życia codziennego.

 

red

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-21 20:03:34
as355: Pomóc drugiej osobie , dać coś od siebie nie licząc na zapłatę . Bardzo potrzebna młodzież ,do zwykłych prac pomocniczych pielęgniarkom ,ale i osoby starsze , które mogłyby posiedzieć i porozmawiać z osobami przykutymi do łóżka ,a nie bardzo mających wspólny język z młodzieżą .Jedni się wstydzą swojej starości , inni stanu w jakim się znajdują ,ale wszyscy oczekują że ktoś ich odwiedź .Rodzina pozostawia w szpitalach , hospicja są przepełnione ,a to nasi krewni ,i tę pomoc otrzymują od wolontariuszy bez zapłaty ,za uśmiech czasem za uścisk dłoni , mrugnięcia oczami to ich podziękowania za to że mogli spędzić z kimś czas ,, może ostatnią godzinę przed śmiercią .
2017-11-21 21:35:14
Klubowiczka007: Brawo CIESZYN!<br />Oby było więcej takich burmistrzów jakim jest Pan Ryszard Macura!<br />To wzór do naśladowania! <br />On podałby dłoń człowiekowi w potrzebie a inny woli rzucić kamieniem...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: