Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

20:30 „Godzina dla Ziemi”

Co roku w ostatnią sobotę marca o tej samej porze czasu lokalnego – w tym roku jest to sobota, 25 marca, godzina 20:30 – cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów. Akcja inicjowana jest wieczorem poprzedzającym noc, podczas której zmieniany jest europejski czas. Przesłanie wydarzenia stworzonego przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody odnosi się do ochrony środowiska i zmian klimatu.

„Godzina dla Ziemi WWF” jest największą inicjatywą społeczną, która zrzesza ludzi na całym świecie. W tym dniu wszyscy uczestnicy o stałej porze gaszą światła, w celu zmotywowania ludzi do przyjęcia i kultywowania postaw proekologicznych i troski o losy naszej planety. W czasie pierwszych obchodów w Sydney światło zgasło w ponad 2 mln domów. Każdego roku do akcji włączają się ludzie z całego świata, dla których dobro Ziemi nie jest obojętne.

W ramach „Godziny dla Ziemi WWF” światła gaszą setki milionów ludzi z ponad 7000 miast na wszystkich kontynentach. Również podczas tej akcji wygaszane są oświetlenia najbardziej charakterystycznych budynków na świecie, na przykład Wieży Eiffla we Francji, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie.

Każdy z nas jeżeli wierzy, że rozwiązanie problemów środowiska naturalnego jest możliwe, gdy tylko zjednoczymy nasze działania, może dołączyć się w sobotę (25.03.) o 20:30 do „Godziny dla Ziemi WWF”. Niezależnie od poglądów, sympatii czy upodobań, do Godziny dla Ziemi WWF może dołączyć każdy. 

Aby dołączyć się do światowej akcji należy właśnie o tej porze (20:30) wyłączyć na godzinę światło oraz urządzenia elektryczne. Zapraszamy do udziału w tym światowym wydarzeniu.

AK/mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-25 13:15:57
one: Tego rodzaju inicjatywy potwierdzają elementarne braki w wiedzy po stronie środowisk lewicowych (tutaj akurat zbędny test przeciążeniowy energetycznego systemu).
2023-03-25 14:24:41
krzysztof  mm: komentarze jak powyżej potwierdzają klasyczne zaburzenia umysłowe środowisk kołtuńskich (tutaj akurat prawackie halucynacje i bezrozumna paranoja, ewidentnie z powodu przeciążenia kiepściutkiego procesora i wirusowego oprogramowania)
2023-03-25 18:04:09
one: Pocieszającym jest to, że w tej lewackiej malignie jaką jest "Godzina dla ziemi" uczestniczy niewielka ilość osób. System energetyczny wymaga stabilnych warunków pracy. Nagłe, jednoczesne wyłączenie wszystkich odbiorników na 60 minut a następnie ponowne ich jednoczesne włączenie zdestabilizowałoby elementy systemu (duża inercja). Ja rozumiem, że dla lewicowych aktywistów to bez znaczenia (ideologia zastępuje im naukę) ale absolwent "mechana", który tego nie ogarnia to dość osobliwy przypadek.
2023-03-25 22:52:59
krzysztof  mm: prawackie kołtuństwo nie wierzy w covid, za to uważa że wyłączenie paru żarówek doprowadzi do globalnej katastrofy - takim ciemniakom potrzebne jeszcze bosaki i bąkiewicze do pełni kołtuńskiego szczęścia, dość osobliwe to przypadki
2023-03-26 16:04:28
koszor: Dziękuję, one, za trzeźwe myślenie! Lewactwo nie ogarnia rzeczywistości. Logika jest im obca. Też jestem absolwentem Mechana i dziwię się, że po takiej szkole ktoś nie rozumie tematu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: