Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

2 miliony na szkołę w Iłownicy

W trzeciej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Gmina Jasienica pozyskała 2 000 000zł dofinansowania. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę szkoły podstawowej w Iłownicy.

Wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych, przeznaczonych dla gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y, opublikowano 14 lipca br. (Pisaliśmy: 4 miliardy rozdane. Kto otrzymał dofinansowanie?). Z naszego regionu 6 gmin uzyskało dofinansowania.

Zadanie, które wykona Gmina Jasienica nosi nazwę „Rozbudowa i przebudowa szkoły podstawowej w Iłownicy wraz z zmianą zagospodarowania”. Łącznie całość ma kosztować 4,65 mln zł - 2 mln zł pochodzą z dofinansowania, a brakujące 2,65 mln zł pochodzić będzie z własnych środków z budżetu Gminy.

Nasze miejscowości bardzo intensywnie się rozwijają, co widać po nowym budownictwie mieszkaniowym. Młodzi ludzi zakładają rodziny, osiedlają się też nowe rodziny, toteż potrzebujemy miejsc w placówkach oświatowych. Rozbudowa obiektu w Iłownicy pozwoli na prowadzenie nauki w szkole i przedszkolu w wygodnych warunkach – wyjaśnia Wójt Gminy Jasienica, Janusz Pierzyna.

Jak dowiadujemy się od Urzędu Gminy Jasienica, przewidziana jest rozbudowa i przebudowa budynku szkoły wraz z zmianą zagospodarowania, wewnętrzną i zewnętrzną instalacją elektryczną, wewnętrzną instalacją wodną, wewnętrzną i zewnętrzną instalacją kanalizacji sanitarnej, zewnętrzną instalacją kanalizacji deszczowej, wewnętrzną instalacją gazową, wewnętrzną instalacją ogrzewania, wewnętrzną instalacją wentylacji mechanicznej.

Zakres inwestycji będzie obejmował rozbudowę budynku o nowe skrzydło, zawierające sale do prowadzenia zajęć dydaktycznych i inne sale związane z funkcjonowaniem szkoły, węzły sanitarne i pomieszczenia techniczne. W planie są 3 sale lekcyjne szkoły podstawowej i 3 sale oddziału przedszkolnego. Przebudowana zostanie istniejąca sala lekcyjna na pierwszym piętrze, na rzecz wydzielenia pomieszczenia dla pedagoga, sali lekcyjnej i korytarza łączącego istniejącą część szkoły z tą rozbudowywaną. Zdemontowane zostaną schody zewnętrzne w celu połączenia aktualnego budynku szkoły z tym rozbudowywanym. Powstaną nowe schody zewnętrzne i pochylnia dla niepełnosprawnych. Pojawi się też miejsce do gromadzenia odpadów stałych i zagospodarowanie terenu obejmujące chodniki i opaski przy projektowanych częściach budynków oraz nowe nasadzenia zieleni.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: