Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

2 miliony na inwestycję w Pogwizdowie

Jak poinformowali władze Gminy Hażlach, Gmina uzyskała dofinansowanie na adaptację starego budynku Domu Ludowego na Centrum Usług Społecznych w Pogwizdowie

 - Celem projektu jest zapewnienie odpowiednich warunków dla działań społecznych realizowanych dla mieszkańców Gminy Hażlach ze szczególnym uwzględnieniem użytkowników mieszkań chronionych – wyjaśniają przedstawiciele Gminy. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 i stanowią większość środków, które pochłonie inwestycja. Wydatki kwalifikowane projektu to 2.239.441,29 zł, zaś dofinansowanie wynosi 2.172.469,23 zł.

W Domu Ludowym swoje miejsce znajdą przede wszystkim mieszkańcy gminy i organizacje prowadzące działalność kulturalną. Wnętrze budynku zyska nowy wygląd i wyposażenie. Pomieszczenia CUS będą przystosowane do działań społeczno-kulturalnych. W ramach inwestycji przygotowane zostaną również 2 mieszkania chronione, czyli pomieszczenia, gotowe do zamieszkania przez osoby w trudnej sytuacji życiowej (np. wiek, czy niepełnosprawność).

Prace nad przygotowanie Centrum Usług Społecznych mają zostać ukończone w 2021 roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: