Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

1766 ukaranych pieszych

W czwartek (15 stycznia) Śląscy policjanci przeprowadzili w naszym województwie działania ''NURD'' - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

W akcji wzięło udział łącznie 533 śląskich policjantów. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 311 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 56 - których dopuścili się rowerzyści oraz 1766 wykroczeń spowodowanych przez pieszych.

- Podczas akcji policjanci nałożyli łącznie 1789 mandatów karnych, skierowali 46 wniosków do sądów i 299 osób pouczyli. Największą ilość represji zastosowaliśmy wobec pieszych z powodu przechodzenia w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowaliśmy również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania im pierwszeństwa na oznakowanych przejściach. – informuje rzecznik prasowy śląskiej policji. 

Mundurowi już zapowiadają  kolejną, podobną akcję.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: