Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

17 września

W Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbył się wernisaż wystawy pod tytułem „Zbrodnia katyńska”. Wystawa powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wszechnica” oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Otwarciu towarzyszył wykład Marka Łukasika, pracownika IPN. Wystawa czynna będzie do 30 września.

Obchodzimy rok, który jest siedemdziesiątą rocznicą wydarzeń katyńskich, data wystawy, której wernisaż odbył się 17 września również nie jest bez znaczenia.

- Jest to moment ingerencji Związku Radzieckiego w naszą niepodległość  i ciągle jeszcze istniejące państwo polskie. Wydarzenia katyńskie niewątpliwie wiążą się z tą datą, dlatego symbolicznie staraliśmy się to powiązać. Wystawa zawiera tekst pisany, jak również  ilustracje, które pozwolą oglądającym wystawę, w tym również młodzieży, dokładniej uświadomić sobie temat - wyjaśnia Ryszard Macura prezes Stowarzyszenia Wszechnica w Cieszynie oraz inicjator i organizator wystawy.

W sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego Marek Łukasik z Instytutu Pamięci Narodowej wygłosił odczyt tematyczny związany ze zbrodnią Katyńską.

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: