Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

16 jednostek w akcji. Dramatyczny pożar. Możesz pomóc

16 jednostek straży pożarnej gasiło pożar składu części samochodowych w Jasienicy. Jedna osoba ucierpiała wskutek podtrucia dymem. Spalony został doszczetnie skład części.

O pożarze strażacy zostali powiadomieni o godz. 15.32 w niedzielne popołudnie. Palił się skład części samochodowych w Jasienicy. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia ogniem objęty był  budynek gospodarczy, skład części samochodowych oraz część elewacji i przylegająca wiata do budynku biurowo-mieszkalnego. Osoba mieszkająca w budynku została ewakuowana przed przyjazdem zastępów.
- Strażacy równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą, udzielali pomocy medycznej osobie wcześniej ewakuowanej z budynku, która podtruła się gazami pożarowymi. Następnie została ona przebadana przez zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził konieczności hospitalizacji – informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa,

Na miejsce wezwano również pogotowie gazowe z uwagi na nieszczelność przy głównym zaworze gazu, a także pogotowie energetyczne, które odłączyło budynek od prądu oraz wyłączyło prąd w głównej linii przesyłowej na czas prowadzenia działań gaśniczych przy pomocy drabiny mechanicznej. Przez cały czas prowadzonych działań ulica Cieszyńska w Jasienicy była nie przejezdna.

Po zakończeniu akcji gaśniczej na miejscu pozostały zastępy z OSP, które dozorowały miejsce pożaru do godziny piątej rano. Przyczynę pożaru ustala policja.  
W wyniku pożaru spaleniu uległy części samochodowe, budynek gospodarczy, samochód dostawczy. Ponadto nadpalony został  budynek mieszkalno-biurowy oraz brama wjazdowa do posesji.

Już została zorganizowana zbiórka na rzecz poszkodowanych. Każdy może zrzucić się w serwisie zrzutka.pl. TUTAJ

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-07 15:58:51
kierowca_bombowca: Dziupla się spaliła
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: