Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

1500 uczniów w Interolimpiadzie

Już 14 lutego do Wisły zjedzie ponad 270 dyrektorów szkół, oraz nauczycieli języka angielskiego i wychowania fizycznego. Goście wezmą udział w III Beskidzkim Forum Edukacyjnym.

Podczas odbywającej się konferencji podjęty zostanie temat organizacji Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych Powiatu Cieszyńskiego oraz zaproszonych szkół z Republiki Czech i Republiki Słowacji. Do udziału w olimpiadzie zgłosiły się 33 szkoły w tym 6 zagranicznych. Łącznie weźmie w niej udział ponad 1500 uczniów – przygotowywanych przez 54 nauczycieli języka angielskiego.

W Olimpiadzie "wystartują" uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Powiatu Cieszyńskiego. I etap obejmie „kartkówkę z języka angielskiego”, którą uczestnicy napiszą we własnych szkołach już w marcu, a w kwietniu zagoszczą w Wiśle półfinaliści Olimpiady. Uroczysty finał zaplanowany został na maj. Tym razem odbędzie się on w Cieszynie.

Interolimpiada 2011 to z pewnością wyjątkowe wydarzenie. Jego organizatorem jest Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie i Prywatne Gimnazjum MGM w Wiśle. Patronat nad nią objął Minister Edukacji Narodowej  -Katarzyna Hall oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego Czesław Gluza.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: