Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

130. czapek jedzie na Ukrainę

Od kilku tygodni ksiądz Jan Byrt z parafii na Salmopolu zbiera czapki na nabożeństwo które odbędzie się 9 lutego z okazji rozpoczynających się XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Z potrzeby chwili duchowny jednak 130 zebranych już czapek zdecydował się przekazać na Ukrainę.

- Przekazałem 130. czapek jako dar z naszego projektu na Ukrainę – pisze do naszej redakcji ksiądz.  Zbiórkę darów ogłosiła Diakonia Kościoła Ewangelickiego i Biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelickiego. Do zbiórki włączyły się wszystkie Parafie Diecezji Cieszyńskiej .

- Jest to zbiórka kocy , kurtek i ciepłych ubrań jak i ciepłych czapek dla mieszkańców naszej sąsiedniej Ukrainy.  Wiem, że tam jest zimno i w piątek (31 stycznia – przyp. red.)przekazaliśmy część zebranych  czapek, 130 sztuk z naszego projektu, które otrzymaliśmy od różnych ofiarodawców na nabożeństwo, które przygotowujemy  9 lutego o godz. . 11.00  z okazji rozpoczynających się XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich .- pisze charyzmatyczny duchowny i dodaje, że zbiórka trwa każdego dnia  i każdy może podarować czapkę.

 

(red) 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: