Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

1200 zł za 'magnoliowy' wiersz

To już szósta edycja popularnego konkursu poetyckiego, organizowanego w ramach akcji ''Najpiękniejsze Magnolie Kwitną w Cieszynie''. Na wiersze jury czeka do końca czerwca. Główna nagroda to 1200 zł.

Konkurs „VI Otwarty Konkurs Poetycki im. Danusi Pawłowicz” organizowany jest przez Polifarb-Market sp. z o.o., Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz Paté Media w ramach akcji „Najpiękniejsze Magnolie Kwitną w Cieszynie”, którego pomysłodawczynią była w roku 2005 mieszkanka Wisły Malinki - historyczka sztuki Danuta Cieślar–Pawłowicz.

Konkurs jest otwarty - udział w nim może wziąć każdy, temat wierszy jest dowolny, organizatorzy wymagają jednak krótkiej formy poetyckiej, np. haiku. Maksymalnie można przesłać trzy utwory (w dwóch egzemplarzach), nie mogą one być uprzednio nigdzie publikowane. Do wierszy należy dołączyć drugą zamkniętą kopertę opisaną godłem (nazwa, piktogram, symbol itp.) a w niej swoje dane tzn.: godło, imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres mailowy i zgodę na publikację wierszy w mediach.

-  Jury pod przewodnictwem Katarzyny Gdowskiej, tłumaczki literatury anglojęzycznej, przyzna jedną nagrodę w wysokości 1200,- zł ufundowaną przez głównego sponsora akcji, firmę Polifarb Market z Cieszyna oraz dwa wyróżnienia ufundowane przez firmę Paté Media z Bielska–Białej - informuje Jerzy Pawłowicz, sekretarz konkursu.

Wiersze i koperty z godłem można przesyłać na adres lub składać w sekretariacie Muzeum Śląska Cieszyńskiego, ul. Regera 6, 43-400 Cieszyn, do dnia 30 czerwca 2014 roku.  

W ubiegłym roku zwyciężył wiersz Ireny Szewczyk z Warszawy
 

koniec ulewy

podnoszę kwiat magnolii

płatek po płatku


***Wszystkie zwycięskie prace z lat poprzednich można przeczytać TUTAJ


(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: