Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

12 Kolejka Ligi Okręgowej [Zapowiedź]

W nadchodzący weekend oczy kibiców śledzących Beskidzką Ligę Okręgową zwrócone będą zapewne na spotkania Kuźni Ustroń z Beskidem Skoczów oraz Spójni Landek z Koszarawą Żywiec. Zespoły z Pewli i Kaczyc nie powinny mieć problemów z pokonaniem swoich rywali. W dalszej części kilka słów a każdym spotkaniu okręgówki.

Sobota, 6 Października, godz. 15:0
GKS Radziechowy-Wieprz - Cukrownik Chybie
Drużyna gospodarzy w poprzedniej kolejce po dramatycznym spotkaniu pokonała u siebie Bestwinę 5:3, goście zaliczyli "planowe" zwycięstwo z Dankowicami. W spotkaniu tym faworytem wydają się być gospodarze którzy nie zwykli tracić punktów na własnym boisku, z drugiej strony goście są na fali wznoszącej i nie przegrali już od miesiąca skutecznie uciekając ze strefy spadkowej. 

Poprzednio: 
21 IV 2012, Radziechowy - Chybie 3:2

LKS Pewel Mała - Zapora Wapienica
Na obiekcie Śrubiarni występująca tam drużyna beniaminka z Pewli podejmować będzie czerwoną latarnię ligi - Zaporę Wapienica. Zdecydowanym faworytem spotkania wydają się być gospodarze którzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem dużo niżej sklasyfikowanego rywala. 

Poprzednio:
Pierwsze ligowe spotkanie tych drużyn w historii

Wilamowiczanka Wilamowice - Tempo Puńców
W Wilamowicach nie zbyt dobrze radząca sobie Wilamowiczanka zagra z Tempem Puńców. Gospodarze w poprzedniej kolejce pokonali słabiuteńką Zaporę i podreperowali konto punktowe, goście mają na swoim koncie dwie kolejne porażki z rzędu i aby nie stracić szansy na walkę o podium, spotkanie to muszą wygrać. 

Poprzednio:
26 V 2012, Wilamowice - Puńców 1:3

Morcinek Kaczyce - Wisła Strumień
Zajmujący drugie miejsce w tabeli Morcinek zagra z przechodzącą poważne problemy kadrowe Wisłą Strumień. Zespół przyjezdny po ubiegłotygodniowej porażce z Kuźnią spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Dla gospodarzy będzie to kolejna możliwość aby zbliżyć się w tabeli do liderującej Spójni, goście przyjadą wydaje się po jak najniższy wymiar kary. 

Poprzednio:
27 VIII 2011, Kaczyce - Strumień 1:1

LKS Bestwina - Skałka Żabnica
W Bestwinie dojdzie do spotkania po latach, ostatni raz zespoły te miały możliwość spotkać się w lidze w sezonie 2005/206 wówczas wygrała ekipa przyjezdna, w sobotę jednak więcej szans na zdobycie kompletu punktu wydają się mieć gospodarze. 

Poprzednio:
23 X 2005, Bestwina - Żabnica 0:3

Kuźnia Ustroń - Beskid Skoczów
Spotkanie w Ustroniu to niewątpliwie piłkarski klasyk Ligi Okręgowej. Mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze są widowiskami w których żaden gracz jednej czy drugiej drużynie nie odstawia nogi. Drużyna z Ustronia po powrocie z A Klasowego niebytu od razu wskoczyła do ścisłej ligowej czołówki, występujący drugi sezon w V lidze Beskid walczy o ligowe podium. W poprzednim spotkaniu u siebie Kuźnia po emocjonującym meczu pokonała Tempo Puńców, Beskid w poprzednim meczu również po dramatycznym spotkaniu uległ w Drogomyślu 1:2. Kto będzie lepszy w sobotę okaże się krótko przed siedemnastą, przed meczem faworytem wydają się być piłkarze Ustrońskiej Kuźni.

Poprzednio:
28 V 2011, Ustroń - Skoczów 0:0 [Klasa A]

Niedziela, 7 Października, godz. 15:00

Spójnia Landek - Koszarawa Żywiec
Liderująca Spójnia podejmować będzie w niedzielne popołudnie czwartą w tabeli Koszarawę. Drużyna Sławomira Białka jest w tym sezonie w świetnej formie i kroczy praktycznie od wygranej do wygranej, Koszarawa dobre spotkania przeplata słabszymi jak to w poprzedniej kolejce z Błyskawicą Drogomyśl. Faworytem spotkania są gospodarze, jednak nie można wykluczyć w tym pojedynku podziału punktów, co swoją drogą byłoby niespodzianką. 

Poprzednio:
13 V 2012, Landek - Żywiec 3:1

Pasjonat Dankowice - Zapora Porąbka
Dankowicki Pasjonat zagra przed własną publicznością z Zaporą Porąbka. O ile w poprzednim sezonie zdecydowanym faworytem byliby gospodarze, to w tym o wiele lepsze wyniki notują gości i to oni są faworytem tego spotkania. 

Poprzednio:
15 IV 2012, Dankowice - Porąbka 6:3

beskidzkapilka.pl jest serwisem parnerskim portalu ox.pl

źródło: beskidzkapilka.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: