Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

111-latka pochodzi z Cieszyna!

Urodzona w Cieszynie, obecnie mieszkanka Gminy Czerwionka-Leszczyny, Anna Gawłowska jest najstarszą mieszkanką Polski! Wczoraj (06.06.2024) skończyła 111 lat!

Anna Gawłowska urodziła się 6 czerwca 1913 roku w Cieszynie, miała rok, gdy wybuchła pierwsza wojna światowa, pięć lat - gdy Polska odzyskała niepodległość, 23 - gdy wyszła za mąż za Rudolfa Gawłowskiego i 26 - gdy świat po raz kolejny pogrążył się w wojennej zawierusze.

- W 1947 roku Państwo Gawłowscy przeprowadzili się do Czerwionki, tutaj mąż Pani Anny rozpoczął pracę. Pani Anna ze swoją rodziną mieszkała najpierw w zameczku przy al. św. Barbary, a potem w leszczyńskim zamku. Urodziła syna i córkę, doczekała jednego wnuka oraz dwójki prawnucząt. Syn Jubilatki już nie żyje. Pani Anna mieszka w Czerwionce ze swoją córką - Urszulą, która z miłością i wielkim oddaniem opiekuje się Jubilatką – informują władze Czerwonki-Leszczyny na swoim facebookowym profilu.

 Jubilatka ujmuje pogodą ducha i życzliwością.

- Mama zawsze była aktywna, opiekuńcza, mówiła, że trzeba przyjmować wszystko, co nam zsyła los i uśmiechać się do świata. Kiedyś jej wielką pasją było rozwiązywanie krzyżówek - wspomina córka Pani Anny – Urszula.

 Anna jest rekordzistką długowieczności w Polsce, najstarszą osobą w kraju, której wiek został zweryfikowany i potwierdzony odpowiednimi dokumentami. To zarazem siedemnasta osoba w historii Polski i druga w województwie śląskim, która osiągnęła wiek 111 lat

 Najlepsze życzenia i 200 lat!

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: