Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

11. Mistrzostwa Drwali Beskidzkich w Brennej

W sobotę 6 sierpnia w amfiteatrze w Brennej odbył się 11. Mistrzostwa Drwali Beskidzkich. Fot.Bartłomiej Kukucz
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-08 07:43:37
św. Patryk.: MISTRZAMI OD RŻNIĘCIA ale GŁUPA są Kaczyński i spółka - PGNiG właśnie przysłał nowy cennik wzrost ceny gazu o 100%, drożyzna na każdym kroku, inflacja rekordowa, rekordowe zgony, najniższa w historii liczna urodzin, wojna z Unią Europejską i wstrzymane przez PiS setki miliardów pomocy dla Polaków, rekordowo niskie inwestycje, burdel w sądownictwie, upartyjniona prokuratura, najdroższy w historii rząd i największa liczba ministrów, złodzieje spacerują na wolności i bezczelnie śmieją się nam w nos - a ta BANDA Z NOWOGRODZKIEJ co rządzi już od 7 lat potrafi tylko palcami na innych pokazywać, szczuć na Tuska, na Niemców, na Unię, a to pogoda winna, Ukraina, cały świat tylko nie oni - TAKIEJ WŁADZY POLACY NIE POTRZEBUJĄ
2022-08-08 13:22:18
stofflet: David Thoreau, transcendentalista, zwolennik prymitywizmu, fleksitarianin, abolicjonista i twórca metody obywatelskiego nieposłuszeństwa, stwierdził niegdyś, iż- drewno opałowe ogrzewa dwukrotnie. Najpierw w trakcie rąbania, a następnie podczas spalania.
2022-08-08 13:22:31
stofflet: Narzędzia, które drwal wykorzystuje w swej profesji, zmieniają ciężką pracę w ersatz dobrej zabawy i w związku ich stosowaniem, można poczuć przypływ prawdziwie dziecięcej radości. Idealnie wyzwalają znajdującą się w ich wnętrzu siłę sprawczą i nieraz najtwardsze drzewo ulega przeróbce na stertę lekkich wiór. Przy okazji część z zebranego sprzętu, czasem cały, spokojnie można wykorzystać w ramach prowadzonych prac w gospodarstwie domowym i wokół obejścia.
2022-08-08 13:23:48
stofflet: Klarowny umysł, niezbędny przy najróżniejszych pracach pielęgnacyjnych, przydaje się również w życiu codziennym. Wiąże się z zachowaniem wstrzemięźliwości, dyscypliny i asertywności. Przekłada się to na zwiększoną pewność siebie, zdecydowanie i przewidywalność, oraz otwiera umysł na odprężenie płynące z dynamicznej pracy. Siekiera i obróbka drewna uspokaja emocje, pochłania złe myśli i niejednokrotnie może stanowić alternatywę wobec kosztownej terapii. Zarazem korzystamy z bezpłatnego wypoczynku.
2022-08-08 13:24:30
stofflet: Ekonomiczne ogrzewanie domu, które na swój sposób świadczy o zachowaniu pewnego stylu, podtrzymaniu odwiecznej tradycji i w odpowiedniej oprawie wprowadza w romantyczny nastrój. Obecnie, w związku ze zmianami cywilizacyjnymi, w okolicy znajduje się wystarczająco dużo zbędnych zadrzewień, które bardziej szkodzą wizerunkowi, niż stanowią jakikolwiek pożytek. Cena niewątpliwie szkodliwszych dla środowiska paliw kopalnych niestety wrasta, natomiast tak nazywane, raczej postrzegane, odnawialne źródła energii nie zawsze są wystarczające. Co więcej, drzewa odrastają, pochłaniają dwutlenek węgla i inne szkodliwe substancje, magazynują wodę. Palenie drewnem przekłada się na konieczność prowadzenia zracjonalizowanej i zrównoważonej gospodarki zasobami leśnymi. Jako państwo, nawet rodzina, posiadając własny kawałek lasu, uniezależniamy się energetycznie od sąsiadów, innych państw, oraz zmiennej sytuacji na rynku. Niewątpliwie wymieniona już racjonalna i zrównoważona gospodarka leśna stanowi optymalne dla ludzkości źródło ciepła, znane od tysiącleci. Ogrzewanie domu za pomocą darów lasu niesie również ze sobą poczucie duchowej czystości oraz poprawia samopoczucie.
2022-08-08 13:25:02
stofflet: Nic bardziej nie podtrzymuje związku pomiędzy poszczególnymi ludzkimi pokoleniami niż dbałość o wspólny kompleks leśny, złożony z indywidualnych drzew. Drzewo, aby stało się w pełni wydajne dla otoczenia i ludzkości, musi rozwijać się przez wiele dziesięcioleci. W tym okresie potrzebuje wielu prac pielęgnacyjnych i uwagi. Planując gospodarkę leśną, nie myślimy o najbliższych pięciu, czy dziesięciu latach, ale całych pokoleniach. Niejednokrotnie z efektów naszej pracy będzie w pełni korzystało dopiero trzecie pokolenie lub następne.
2022-08-13 08:03:29
DŻON Z KENTAKI: No nie wierze!!!!! To jest zajebisty pomysł rąbac kłody na pięknej drewnianej podłodze amfiteatru. A Pan Wójt stoi i patrzy jak wół na malowane wrota. Eeeee no przecież budżet Brennej pęka w szfach, znajdzie sie na wymiane podłogi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: