Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

105-latka z powiatu cieszynskiego

Wójt Hażlacha Grzegorz Sikorski spotkania z mieszkańcami (lub byłymi mieszkańcami) gminy odbywa nawet w trakcie urlopu. Dziś (03.08.2019) poinformował o spotkaniu z byłą mieszkanką Hażlacha – 105-letnią panią Emą. Chociaż kobieta nie mieszka już na terenie gminy, wiele lat spędziła w powiecie cieszyńskim, a jej rodzina wciąż mieszka w Pogwizdowie.

- W tym roku we wrześniu pani Ema, była mieszkanka Gminy Hażlach, skończy 106 lat. Powiem szczerze, że była to wyjątkowa wizyta i tej dwugodzinnej rozmowy nigdy nie zapomnę. Dlaczego odwiedziłem panią Emę? Bo co roku piszemy do siebie. Ja życzenia urodzinowe, a pani Ema podziękowania, że pamiętam. Dlatego będąc nad morzem, musiałem zajechać do Gdańska. Była kawa, ciastko, drobny upominek, życzenia 200 lat i prawdziwe łzy wzruszenia, ponieważ okazało się, że byłem pierwszym samorządowcem, który ją odwiedził w domu… - wyjaśnia Grzegorz Sikorski.

ani Ema pochodzi z Wisły. Przez wiele lat mieszkała w gminie Hażlach, a jej rodzina wciąż mieszka w Pogwizdowie. Jakiś czas temu, kobieta wyprowadziła się do Gdańska, gdzie aktualnie opiekuje się nią córka. Panie Emie i córce życzymy wszystkiego dobrego oraz 200 lat!

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-03 14:29:46
marcinkoz2910: Wszystkiego najlepszego! Życzę również 200 lat !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: