Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

100 tysięcy podpisów - Ratuj Maluchy

Ten temat głośny jest niemal w całej Polsce. Rodzice kontaktują się z innymi rodzicami i przekazują informację kolejnym osobom. Wszystko po to, żeby zebrać podpisy pod projektem ustawy, która znosi obowiązek edukacji szkolnej sześciolatków.

Rodzice zawiązali Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców i napisali własny projekt ustawy oświatowej. Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, przygotowany przez Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zakłada  zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków i przedszkolnego dla 5-latków. Rodzice skupieni w akcji Ratuj Maluchy ostrzegają - "ta zmiana wprowadzona zbyt szybko i bez pieniędzy odbije się na dzieciach".

Czasu jest niewiele, tylko do 4 lipca rodzice muszą zebrać 100 tys. odręcznych podpisów poparcia. Zainteresowanie tematem pojawia się również na forum naszego portalu.

Czytamy: „... I będę się podpisywać, gdzie się da i namawiać wszystkich do tego samego, żeby tylko nie wprowadzono tej idiotycznej, krzywdzącej dzieci reformy....” „... skoro jest już 22 tys. podpisów, a czas jest do 4 lipca, to może uda się zebrać 100 tys. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, aby rozpropagować wśród ludzi tą akcję Ja, obiecuję - przyłączę się natychmiast i na ile będę mogła pomóc, to zrobię to..”, „...Może warto byłoby się "zkrzyknąć" i wpisać się razem na jedną listę i ją wysłać na adres podany na stronie... „

- Każdy komu leży na sercu dobro dzieci może łatwo włączyć się w akcję
– mówi Aneta Świbor - mieszkanka Cieszyna, która uważa, że każdy rodzic powinien mieć wybór - wcześniejsza edukacja nie może być przymusem – w akcję może włączyć się każdy, komu nie jest obojętny los dzieci. Może to być mama, tata, babcia, dziadek czy wujek.

W tym roku rodzice po raz ostatni mają wybór. Wielu pogodziło się jednak z planowanymi zmianami. A co Wy sądzicie na ten temat ? Czy uda się zebrać podpisy poparcia dla projektu  ustawy, która znosi obowiązek edukacji szkolnej sześciolatków ?

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: