Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

100 lat najstarszej mieszkanki!

100-lecie urodzin obchodzi w tym roku najstarsza mieszkanka gminy Istebna Pani Joanna Marekwica-Piełka. Z tej okazji odbyła się w dniu 29 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej okolicznościowa uroczystość.

Pani Joanna urodziła się 28 maja 1920 roku - zacna Jubilatka jest postacią o nieocenionych zasługach dla mieszkańców Trójwsi Beskidzkiej. Przez wiele lat pracowała w Ośrodku Zdrowia w Istebnej jako pielęgniarka. Przemierzała górskie ścieżki, nieraz pieszo i nocą, by nieść pomoc innym. Zawsze uśmiechnięta, skromna, pracowita, pełniła swoją pracę z najwyższym poświęceniem. Przez całe swoje zawodowe życie, brała czynny udział w społecznych pracach miejscowego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Emilem Rychłym i Janiną Kaczmarzyk organizując akcję krwiodawstwa. Za swoje zasługi została nagrodzona Laurem Srebrnej Cieszynianki w roku 2007 – informuje UG w Istebnej.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć TUTAJ>>>

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-01 16:22:39
M53: Najserdeczniejsze życzenia dla solenizantki. I pytanie- czy to zdjęcie jest z 29 maja tego roku? No to pogratulować ludziom, którzy obok solenizantki stoją, bezczelnego łamania przepisów. A gdzie maseczki? A gdzie odległość między osobami? To są święte krowy, którym wszystko wolno? A nie pomyśleli, że stworzyli zagrożenie dla starszej pani, która jest w grupie ryzyka? Ręce opadają, jak się widzi taką arogancję i głupotę.
2020-06-01 18:38:15
Antykler Forte: jest ksiądz, jest ok
2020-06-01 21:15:39
politykier: Spokojnie krzy-sio+ Antykler Forte, do Ciebie się nie wybiera i bardzo dobrze!
2020-06-01 21:16:37
politykier: krzy-sio+ Antykler Forte, swój kościół już sprzedałeś i podążasz drogą Judasza.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: