Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

10 lat Komisji Ochrony Przyrody

37 akcji sprzątania terenów zielonych, 16 imprez z młodzieżą z okazji świąt przyrodniczych, 74 wycieczki do ośrodków edukacji, rezerwatów przyrody, na ścieżki edukacyjne i szlaki, prelekcje i pokazy multimedialne oraz konkursy edukacyno - ekologiczne, plastyczne, testowe (50 w szkołach i 76 w terenie) to bilans dziesięcioletniej działalności Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie.

Z okazji dziesięciolecia członkowie i sympatycy KOP PTTK spotkali się w piątek, 19 maja w gościnnych progach Ośrodka Nadleśnictwa Ustroń „Leśnik”. Uroczystość stała się okazją do wręczenia dyplomów i odznaczeń zasłużonym działaczom. A, jak podkreśla przewodniczący Komisji Jan Machała, Komisja Ochrony Przyrody zajmuje się głównie pracą z i dla dzieci i młodzieży. To dzięki organizowanym przez członków Komisji akcjom i imprezom uczniom z wielu gmin powiatu cieszyńskiego przybliżana jest nie tylko wiedza i szacunek do przyrody, ale także umiłowanie regionu.

- Te wcześniejsze przejścia na emeryturę mają taką zaletę, że dzięki temu ludzie w sile wieku mogą działać społecznie, a to, co robią działacze PTTK to setki, tysiące godzin społecznej pracy – zauważył prezes Oddziału PTTK Jacek Tyczkowski dziękując tworzącym Komisję za wielkie zaangażowanie. Przewodniczący Komisji z kolei podziękował władzom samorządowym i współpracującym gminom, Euroregionowi i Nadleśnictwu, którzy również bardzo wspierają działalność PTTK-owskich społeczników.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: