Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

1 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków o pomoc suszową

Od 1 do 15 lipca 2020r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od rolników, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych.

1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków o pomoc suszową dla właścicieli stawów hodowlanych. O pomoc może wystąpić rolnik, który w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. poniósł straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych. Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi. -  O pomoc może wystąpić producent rolny, który w 2019 r. prowadził chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich; posiada numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (EP), lub weterynaryjny numer identyfikacyjny nadany przez powiatowego lekarza weterynarii; złożył do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdanie RRW-22 za rok 2017 oraz rok 2018, zawierające zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli. – informuje ARiMR.

Wnioski można składać osobiście w biurach powiatowych ARiMR, dostarczyć do wrzutni, które znajdują się w jednostkach terenowych ARiMR lub przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową. Na adres e-mail: info@arimr.gov.pl można kierować zapytania dotyczące naboru wniosków.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-28 09:07:39
: Jaka susza, przecież jest powódź ?
2020-06-28 09:56:58
Antykler Forte: wielka posucha na kościelnej tacy - nic dziwnego, że tam idzie największa pomoc władzy
2020-06-28 19:46:04
politykier: krzy-sio+Antykler Forte, Można się domyślić, co Tobie DOKUCZA przez ostatnie dni... Cisza Wyborcza, która sprawia, że stajesz się niepotrzebny. Nie przejmuj się, za parę godzin sobie odbijesz i to pewnie z nawiązką.
2020-06-28 22:12:28
Jakkolwiek Żywy : Co za pochlastany kraj. Ludzie pracujacy w miastach często za nieco ponad 2 tysiące na miesiąc kupują jedne z najdroższych warzyw i owoców na świecie i jeszcze dopłacają regularnie biednym rolnikom jeżdżącym ciągnikami za milion na KRUS, dopłaty bezpośrednie i albo odszkodowanie za suszę albo za powódź na zmianę. Kiedy wreszcie jakąś polska Margaret Thatcher się pojawi?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: