Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.
Konferencję otworzył Dariusz Rogowski Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki / fot. Marta Szymik Konferencję otworzył Dariusz Rogowski Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki / fot. Marta Szymik

Wczoraj (21.09) w cieszyńskim magistracie i Hotelu Liburnia dyskutowano głównie na temat turystyki. Obchody Światowego Dnia Turystyki rozpoczęła konferencja pn. „Marka turystyczna – podstawą efektywnej promocji regionu, kraju”. 

W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele najważniejszych instytucji związanych z turystyką w Polsce, przedstawiciele regionów, eksperci oraz wiele innych osób związanych z rozwojem i promocją polskiej turystyki, między innymi: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Dariusz Rogowski, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, Przewodniczący Rady Społecznej Turystyki Gheorghe Marian Cristescu.   

Konferencję otworzył Dariusz Rogowski. Jest to konferencja o szczególnym znaczeniu dla dalszego rozwoju promocji polskiej turystyki. Temat tego spotkania nie został wybrany przypadkowo. W dobie silnej konkurencji na krajowym i międzynarodowym rynku turystycznym, promowanie markowych produktów turystycznych, także w odniesieniu do regionów i krajów jest wyzwaniem czasu. Zmiany w marketingu turystycznym, kierunku zarządzania marką, wynikają ze zmian cywilizacyjnych, wszechobecnego Internetu i powszechnego dzielenia się turystów opinią. Do osiągnięcia sukcesu w czasie szerokiej dostępności do różnego rodzaju krajowych i zagranicznych produktów turystycznych niezwykle ważne jest zaistnienie i wyróżnienie się w oczach potencjalnych turystów oraz zdobycie ich zaufania. Środkiem pozwalającym osiągnąć ten cel jest właśnie marka turystyczna. (…) Wyrażam przekonanie, że po zakończeniu konferencji będziemy bogatsi o dobre praktyki w tym zakresie oraz wskazania do dalszych działań – mówił Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Dariusz Rogowski. 

O marce turystycznej – jej cechach, wartości i emocjach mówił z kolei Robert Andrzejczyk Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Turyści dzisiaj nie szukają tylko zabytków, ale chcą przeżyć emocje. Cofnąć się w czasie. Tutaj doskonałym przykładem jest Cieszyn. (…) Marka to wizerunek i zobowiązanie wobec klienta. Wyższa marża i powtarzalność zakupu. Kluczowe znaczenie marek turystycznych dostrzega zarówno Ministerstwo Sportu i Turystyki, jak i Polska Organizacja Turystyczna. W najbliższym czasie będą prowadzone działania skierowane na szkolenia i doskonalenie regionalnych, jak i lokalnych organizacji turystycznych z tego zakresu.

W trakcie konferencji poruszono, takie zagadnienia jak: produkt turystyczny, kreowanie marki turystycznej, potencjał turystyczny, trendy w rozwoju i promocji produktów turystycznych, turystyczny produkt transgraniczny. O marce Cieszyn mówił Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów, doświadczeń, debaty. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 22-09-2017 20:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Telefon dla niepełnosprawnych

23-03-2018 17:00

Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych prowadzą bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Porady udzielane są telefonicznie.

wyświetleń: 64komentarzy: 0

Walne zebranie cUTW

23-03-2018 15:30

W czwartek (22.03) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się walne zebranie członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Cieszynie. W czasie trwania spotkania przedstawione były sprawozdania z działalności UTW a także głos mogli zabrać zaproszeni goście.

wyświetleń: 182komentarzy: 0

Spotkania Okręgówki odwołane, IV liga gra zgodnie z planem

23-03-2018 14:00

Piłkarzom z drużyn, występujących w Okręgówce, nie jest dane rozpocząć ligowe rozgrywki w tym roku. To już druga kolejka, która została im przełożona. Za to spotkania IV ligi zostaną rozegrane zgodnie z terminarzem.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Fałszywi funkcjonariusze policji!

23-03-2018 12:15

Istnieje wiele metod wyłudzania pieniędzy, które wykorzystują podobne zasady działania. O metodzie „na wnuczka” słyszeli już niemal wszyscy. Tym razem na terenie kraju pojawiają się oszuści, którzy podszywając się za policjantów próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób.

wyświetleń: 804komentarzy: 3

Umiarkowany stopień niepełnosprawności - ulgi i uprawnienia

23-03-2018 10:45

Zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności po przedstawieniu wymaganych dokumentów przyznaje jeden z trzech stopni niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany, lekki lub wydaje decyzję odmowną. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z przysługujących im ulg i uprawnień.

wyświetleń: 627komentarzy: 0

Żegnali smog - Ustroński Alarm Smogowy

23-03-2018 09:05

Nadejście kalendarzowej wiosny, to szansa na pożegnanie smogu. Duża ilość pyłów zawieszonych w powietrzu to w dużej mierze wynik procesów spalania w domowych piecach, a co za tym idzie, wraz z końcem sezonu grzewczego, jakość powietrza znacznie się poprawia. Pierwszego dnia wiosny (21.03) smog został symbolicznie pożegnany przez Ustroński Alarm Smogowy.

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Odznaka dla dawcy

23-03-2018 07:25

Podczas ostatniej sesji RG Chybie, uroczyście wyróżniono mieszkańca Mnicha – Jacka Orawca, który uhonorowany został odznaką „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 619komentarzy: 0

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 487komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 360komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 265komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .