Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaprószenie ognia w szpitalu

Do zaprószenia ognia doszło w pawilonie nr 3 Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Na szczęście nie było ofiar. Do zdarzenia doszło w piwnicy budynku, gdzie mieści się szatnia.

Jak mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, na szczęście nikomu nic się nie stało. - O zdarzeniu poinfrmował jeden z pracówników szpitala około godz. 18.35. Zapaliła sie sterta śmieci. Na miejscu pojawiły sie odpowiednie służby. Strażacy ugasili pożar, z uwagi na zadymienie ewakuowano personel. Po wstępnych oględzinach stwierdzono zaprószenie ognia. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia -  mówi asp. Rafał Domagała.

Przed budynkiem można było zobaczyć kilka wozów straży pożarnej i pielęgniarki czekające na powrót do pracy.  - Miałyśmy zmienić się dyżurami, jednak do tego nie doszło, musiałyśmy uciekać, kiedy zobaczyłyśmy kłęby dymu - mówią pielęgniarki pracujące w szpitalu. W pawilonie nr 3 mieści się laboratorium analityczne, oddział rehabilitacyjny i blok operacyjny.

Szczęście w nieszczęściu, że do pożaru doszło w piwnicach budynku, gdzie mieści się szatnia. - Na szczęście w tej części szpitala nie ma o tej porze pacjentów, nie było też łatwopalnych substancji. Prawdopodobnie, ktoś mógł tam przebywać i zaprószyć ogień.  - opowiada Portalowi OX.PL Henryk Neffe, inspektor  ds. ochrony pożarowej w cieszyńskim szpitalu.

Na szczęście nie ma poważnych strat. Jak dodaje mł.asp. Adam Pilch, dyżurny Powiatowego Centrum Ratownictwa -  Doszło do zapalenia śmieci na terenie szpitala. W akcji brało udział 5 jednostek straży pożarnej - mówi dyżurny.

Teraz trzeba wywietrzyć pomieszczenia w których zgromadził się dym. Łącznie ewakuowano 8 osób.

Nie zostałyśmy wpuszczone na wieczorny dyżur - mówi jedna z pracownic - Izabela Legierska.

POSŁUCHAJ

 

Posłuchaj Henryka Neffe, inspektora  ds. ochrony pożarowej w cieszyńskim szpitalu.

POSŁUCHAJ

 

KOD & JB

źródło: ox.pl/Radio 90
dodał: DK,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: