Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. Jajecznica na Sibicy

Sądząc po tym, że jaj sporo zostało należy wnioskować, że to nie konsumpcja jajecznicy była główną siłą, jaka przyciągnęła w piątkowe popołudnie 19 maja do ogrodu Domu Polskiego Miejscowego Koła Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej Czeski Cieszyn Sibica grubo ponad setkę ludzi.

Do Sibicy licznie przybyli nie tylko członkowie Miejscowego Koła, których jest 133, ale też jego sympatycy. Towarzystwo było iście międzynarodowe, gdyż wspólnie biesiadowali miejscowi, zaolziańscy Polacy z rodakami z Polski i Czechami. I choć głównym punktem programu była właśnie jajecznica, to nie zabrakło przede wszystkim spotkań z dawno niewidzianymi znajomymi, jak i tymi, z którymi widuje się na co dzień, ale nie zawsze jest czas by siąść wspólnie przy stole i na spokojnie sobie porozmawiać. Były też wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary. A dzieci do późna radośnie biegały po ogrodzie, grały w piłkę czy popisywały się akrobacjami na trzepaku.

A jako że jajecznica w PZKO na Sibicy, jak wszystkie tego typu imprezy, organizowana jest społecznie gdy dochodziła północ ci, którzy wcześniej biesiadowali i świetnie się bawili zabrali się do pracy przy składaniu namiotów, stołów i ławek. Chętnie pomagały nawet dzieci.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: