Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z końcem grudnia ub. r. pojawiła się w Internecie nowa strona Cieszyna. Jest inna od dotychczas istniejącej, wspólna dla Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.

Z inicjatywą taką wyszła kierownik Biura Informacji i Promocji Renata Karpińska,

która namówiła do współpra­cy czesko-cieszyński Urząd Miejski. Tak powstał tzw. pro­jekt lustrzany, sfinansowany w lwiej części z funduszy Unii Europejskiej. Wartość kontrak­tu w polskiej części miasta wynosi 12,2 tyś. euro.

Strona jest interesująca pod względem graficznym i zawie­ra mnóstwo informacji przydat­nych nie tylko i nie tyle miesz­kańcom nadolziańskiego miasta, ile ludziom z zewnątrz. Mimo że pojawiła się przed kil­ku zaledwie tygodniami, już została zauważona poza grani­cami kraju. Internauci chwalą zwłaszcza pomysł pokazania „na żywo" rynku. Umieszcze­nie kamery na ratuszowej wie­ży i „podglądanie" tego, co się dzieje na centralnym placu mia­sta, będzie jeszcze bardziej atrakcyjne podczas organizowa­nych tam imprez i uroczystości, np. Święta Trzech Braci.

Zamieszczone na internetowej stronie teksty mają trzy wersje językowe: polską, cze­ską i angielską. Mówią zarów­no o przeszłości, jak i współ­czesności Cieszyna. Interak­tywny plan miasta jest rodza­jem wszechstronnego prze­wodnika. Uwzględniono aż 122 zabytki, są trasy spacero­we, bogata fotogaleria.

Dotychczasowa strona Cieszyna (czyli www.um.cieszyn.pl) będzie teraz stroną samego Urzędu Miejskiego; znikną z niej teksty adreso­wane do turystów, z dziedzi­ny historii, przyrody itp. Strona miejska (www.cieszyn.pl) ma się natomiast stać i w znacznej mierze już jest wizytówką stolicy regio­nu. Będzie stale uzupełniana o nowe dane, aktualizowana i poprawiana.

Technicznie opracował stronę informatyk Remigiusz Ciupek z Ustronia. Jest on jed­nocześnie jej administratorem, co znacznie ułatwia zadanie.

Warto dodać, że wirtualny Cieszyn ma całkowicie niekomercyjny charakter. Nawet fir­my, nie mówiąc już o zainteresowanych instytucjach i orga­nizacjach, są prezentowane bezpłatnie.

źródło: G.Z.C
dodał: M.G.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: