Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wichura powaliła tysiące drzew, ale oszczędziła zabudowania

Podczas listopadowej nawałnicy, jak wcześniej informowaliśmy, najbardziej ucierpiały lasy w cieszyńskim regionie. Obecnie wiadomo już konkretnie, że wichura powaliła kilkadziesiąt tysięcy drzew, głównie świerków. Nie ucierpiały natomiast zabudowania.
W Nadleśnictwie Wisła zniszczonych zostało ponad 60 tys. m sześć, drzewostanu. Najwięcej świerków wywróconych z korzeniami i połamanych jest w istebniańskim leśnictwie Zapowiedź. Niestety, dotyczy to również
świerków istebniańskich, z których pozyskiwane są nasiona do Banku Genów, Mniejsze straty występują w Nadleśnictwie Ustroń. Tutaj największe spustoszenie nastąpiło w dolinie Leśnicy. W sumie, jak poinformował nadleśniczy Leon Mijał, do przeróbki pójdzie około 12 tys. m sześć, drzew. Starostwo Powiatowe zbierało informacje o stratach z gmin. - Najpoważniejsza jest szkoda zgłoszona z Goleszowa, gdzie zerwanych zostało 370 metrów kwadratowych poszycia dachu na szkole podstawowej, a straty wyliczono na 75 tys. zł - powiedziała Grażyna Konderla z Wydziału Organizacyjnego.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: