Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W górach i chmurach

Od 3 lutego działa przy COK "Dom Narodowy" Cieszyńskie Studio Teatralne. Wystawę fotografii dokumentujących pracę jego artystów można było do 28 marca oglądać w Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Ekspozycję "Teatr, góry, chmury" otwarto w piwnicy muzeum, która została wyremontowana i przystosowana do celów wystawienniczych. Zgromadzono w niej ponad 60 fotografii, wykonanych przez członków grupy oraz Jerzego Pustelnika i Łukasza Matuszka.

- Jesteśmy teatrem, który dosłownie działa w górach i chmurach. Zdjęcia prezentują nie tylko kolejne etapy pracy teatralnej, ale także nasze wyprawy etnograficzno-antropologiczne w Bieszczady, na Huculszczyznę oraz w Beskidy - wyjaśnia szef grupy Bogusław Słupczyński.

W skład zespołu CST wchodzą również Ewa Owczarzy, Monika Serafin, Katarzyna Słupczyńska, Piotr Trzaska, Mariusz Kałamaga, Ł. Matuszek, Tomasz Majorek, Janusz Zięba.

W swoich działaniach członkowie teatru często odwołują się do pieśni jako silnego środka przekazu. Wykonują wielogłosowe pieśni ludowe, ukraińskie, rosyjskie, białoruskie, i żydowskie, a także pieśni górali beskidzkich.

Artyści zrealizowali dotąd inspirowany "Dziadami" Mickiewicza spektakl teatralny "Wschodzenie". Przy współracy z Grupą Muzyczną "OVO" powstało przedsięwzięcie teatralne pt. "Książe Wiślan".

Działania CST wspiera powstałe w styczniu 2000 roku Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur "Sałasz".
źródło: GZC
dodał: J.K.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: