Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

V Pogórskie Kolędowanie z wyróżnieniem dla Proboszcza

W mroźny piątkowy wieczór rozgrzali publiczność radosnym kolędowaniem. W święto Trzech Króli, 6 stycznia 2017 r. o godz. 17 w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu odbyło się jubileuszowe V Pogórskie Kolędowanie.

W trakcie imprezy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej oraz Gabi Gąsior z zespołem Holy Noiz. Spotkanie poprowadzili konferansjerzy – Dariusz Kupka (zainicjował kolędowanie wraz z Michałem Augulem) i Dorota Kochman.

Szczególnym momentem było przekazanie Proboszczowi parafii w Pogórzu, ks. Ignacemu Czaderowi, Złotej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego, przyznawanej przez Sejmik Województwa Śląskiego. Wyróżnienie wręczyła Proboszczowi Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar, która w tym roku objęła Honorowy Patronat nad imprezą.

W organizację koncertu włączył się MCK Integrator ze Skoczowa, Agencja Reklamy Doris i Firma Machej.pl. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego do bezpłatnego wypożyczania chorym i potrzebującym.

(mj)źródło: ox.pl
dodał: CR,MJ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: