Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uniatowski - tribute to Wodecki/Zaucha/Sinatra

W niedzielę (01.12.2019) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbył się koncert Sławka Uniatowskiego – tribute to Wodecki, Zaucha, Sinatra. Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno największe przeboje wspomnianych artystów, jak i utwory z najnowszej płyty Uniatowskiego.

Niedzielny koncert był już drugim występem artysty z Torunia w cieszyńskim teatrze w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Tym razem jednak, poza utworami z najnowszej płyty Sławka Uniatowskiego usłyszeliśmy największe przeboje m.in. Zbigniewa Wodeckiego. Artysta zabawiał również publiczność różnego rodzaju anegdotami i wspomnieniami, związanymi ze swoim repertuarem – kiedyś, jak poszedłem ze Zbyszkiem na papierosa, wiedzą państwo, oficjalnie nikt nie pali, ale jakoś tak się złożyło, że wyszliśmy, zaczęliśmy rozmawiać. Na to przyszedł ochroniarz i powiedział, że nie można tutaj palić, żebyśmy poszli od zawietrznej, bo tam nie ma kamer. No to poszliśmy i kontynuowaliśmy naszą rozmowę. I mówię mu, że dla mnie jest teraz najlepszym polskim wokalistą i odpowiedział mi, że ja w takim razie jestem na drugim miejscu – żartował Uniatowski.

Podczas występu można było usłyszeć kilkanaście utworów, jednak to podczas bisu publiczność mogła cieszyć się chyba najbardziej wyczekiwaną piosenką. Nie ma wspomnień o Wodeckim, bez piosenki, która przez lata była czołówką znanej polskiej bajki. Mowa oczywiście o „Pszczółce Mai”. Jak podkreślał Uniatowski, piosenka trwa około minuty, w związku z czym, żeby publiczność mogła się nacieszyć muzyką, wykonał ją dwukrotnie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: