Strażnicy wrócą na ulice
– Sprawdziłam sobie, ile tam było interwencji. Wolę mieć tych strażników na mieście, niż siedzących tam – powiedziała burmistrz na konferencji prasowej. Podróżni nie powinni obawiać się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ na dworcu działa monitoring.
"Dworzec Cieszyn", czyli nowoczesny komunikacyjny węzeł przesiadkowy, łączący funkcje dworców kolejowego i autobusowego otwarto w Cieszynie końcem kwietnia ubiegłego roku. Inwestycja trwała kilkanaście miesięcy. Jej koszt sięgnął prawie 17,5 mln złotych. Ponad 10 mln pochodziło z europejskich funduszy.
Zaniedbany dworzec kolejowy przez lata był niechlubną wizytówką Cieszyna. W 2013 roku nieruchomość od PKP przejęło miasto. I to właśnie zabytkowy budynek jest sercem centrum przesiadkowego. Do niego została dobudowana po wschodniej stronie nowa część węzła. Na „Dworcu Cieszyn” są kasy biletowe z prawdziwego zdarzenia, poczekalnia, przechowalnia bagażu, sanitariaty, a także czytelnia z dostępem do Internetu. Do końca miesiąca jedno z pomieszczeń zajmuje także straż miejska.
Dzięki elektronicznym tablicom podróżni otrzymują na bieżąco informacje o odjeżdżających pociągach i autobusach. Obecnie centrum służy przede wszystkim obsłudze połączeń autobusowych – nawet 180 dziennie.
Z Cieszyna odjeżdżają także pociągi w kierunku Zebrzydowic i Katowic, a także do Czeskiego Cieszyna i Frydka-Mistka.
anszaf
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.