Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ŚLĄSK CIESZYŃSKI: HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ WE WSPÓLNEJ EUROPIE

Związek Komunalny Ziemi Cieszyńskiej kończy realizację polsko-czeskiego projektu "Śląsk Cieszyński: Historia i współczesność we wspólnej Europie". Partnerem ze strony czeskiej jest Regionální Rada Rozvoje a spolupráce z Trzyńca.

Projekt ma charakter przedsięwzięcia komplementarnego podkreślającego wspólnotę naszej przeszłości i teraźniejszości. Motywem, niejako pretekstem i osnową, na której zbudowany został cały pomysł jest symboliczne podsumowanie obchodów 700-lecia powstania wielu miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, zarówno po jego polskiej jak i czeskiej stronie. Głównym założeniem jest przypomnienie uczestnikom projektu, liderom lokalnej społeczności historii dziejów Śląska Cieszyńskiego, próba wypracowania wspólnego stanowiska polskich i czeskich historyków, na temat niektórych 'punktów' w dziejach Śląska Cieszyńskiego oraz promocja jego dziedzictwa kulturalnego.

Do końca marca zaplanowane zostały kolejne działania: Okolicznościowa Sesja Samorządowa (19 marca, godz. 17.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie) oraz panel konferencyjny (historyczny) / (28 marca, godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie).
Zostanie również zorganizowana konferencja prasowa (28 marca, godz. 13.00), także w Sali Konferencyjnej Zamku w Cieszynie.


--------------------------------------------------------------------------

Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejski Fundusz
Rozwoju Regionalnego, Program Inicjatywy Wspólnotowej Interreg IIIA
Czechy-Polska, Fundusz Mikroprojektów w obszarze Euroregionu Śląsk Cieszyński
źródło: inf. pras.
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: