Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: Co dalej z PSZOK-iem?

Wczoraj (23.09) odbyło się spotkanie wiejskie w Kiczycach, na które tłumnie przybyli mieszkańcy sołectwa. Powodem tak dużej frekwencji była ubiegłotygodniowa decyzja Rady Miejskiej Skoczowa, która podjęła uchwałę umożliwiającą przeniesienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na teren oczyszczalni ścieków.

Kiedy jednak atmosfera w sali kiczyckiego Domu Strażaka mocno zgęstniała, głos zabrał burmistrz Mirosław Sitko. - Nie będę działał przeciwko mieszkańcom. Jeśli nie chcecie, aby ta uchwała weszła w życie, to ją wycofam - zadeklarował, po czym rozległy się brawa. - Na najbliższą sesję, która najprawdopodobniej odbędzie się w październiku, złożę wniosek o wycofanie tej uchwały - dodał burmistrz Skoczowa.

Sitko później nawiązał także do przeszłości Kiczyc. - Pewnie niektórzy z was pamiętają, że kiedyś już pracowałem w urzędzie. To było na początku lat 90. Oczywiście działał zarząd gminy i burmistrz, ale pierwszą decyzją, którą podjąłem, była likwidacja wysypiska śmieci w Kiczycach. Ja na nim "buty straciłem", ale go nie ma. Jeździłem po Polsce, szukałem wysypiska i wtedy powstało takie w Jastrzębiu. Do tej pory jest chyba najtańsze, do dziś gmina wywozi tam śmieci. Drugą rzeczą są wodociągi. Dzięki temu "wysypisku", albo przez to wysypisko, które tu mieliście, powstał bardzo szybko wodociąg - zaznaczał.

Do mieszkańców sołectwa mówił także Rajmund Dedio, przewodniczący Rady Miejskiej (który głosował przeciwko uchwale). - Proszę pamiętać, że ten PSZOK, który jest na skraju Kiczyc i Skoczowa, musi zostać w tym samym miejscu i musi zostać dostosowany do nowych wymogów ustawy. Także na jego terenie, a jest on w dosyć kiepskim stanie, musi powstać droga, przez kilka najbliższych lat trzeba zrobić odwodnienia, zabetonować, zaasfaltować, aby tam auta mogły wjeżdżać, ważyć odpady, wyjeżdżać - tłumaczył, po czym dodał: - Także nie denerwujcie się państwo, że tam jakieś prace prowadzone, bo musimy mieć taki punkt selektywnej zbiórki.

Na zebraniu głos zabrała także jedna z mieszkanek sołectwa. - Chciałam podziękować przewodniczącemu Rady Miejskiej, panu Rajmundowi Dedio, a przez jego ręce wszystkim sześciu radnym, które świadomie i refleksyjnie podeszli do proponowanej przez pana burmistrza uchwały i które przygotowały się do tej sesji - pani Teresie Papkali, Maciejowi Bieńkowi, naszemu sołtysowi (Franciszek Pomper - dop. red.), że przedstawił stanowisko w naszej obronie. Żałuję tylko, że nie uprzedził nas, bo mogliśmy go wesprzeć swoją obecnością i pomysłami. Dziękuję także panu burmistrzowi - zanim podziękuję za dzisiejszą decyzję, to dziękuję mu za to, że jego inicjatywa związana z uchwałą z 18 września tak zmoblilizowała mieszkańców Kiczyc - mówiła.

O uchwale Rady Miejskiej pisaliśmy także wcześniej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-24 13:20:22
tomi71: ...bo to nie jest tak, że w Ratuszu nas nie słuchają. Trzeba głośno mówić, a nie po domach szemrać to i burmistrz usłyszy :) Przecież On nie chciał źle, ale w tym momencie nie miał innego spojrzenia na sprawę. Czy to będzie dobrze, czy źle, że wycofają tę uchwałę trudno dziś powiedzieć, ale ważne, że potrafią zmienić zdanie.
2019-09-24 13:37:38
ciotka matylda: Pan Burmistrz działa jak jak typowy działacz PiS. Sami wywołujemy problem i sami go zlikwidujemy! Podejmiemy uchwałę bez konsultacji. Suweren będzie po cichu to realizujemy. Suweren będzie przeciw to się wycofamy i jeszcze nas będą za to po d.... całowali. No i faktycznie tak się stało. Jaki ten Burmistrz cudowny, no do rany przyłóż, postawimy mu pomnik bo takie dobre chłopisko! Mieszkańcy Kiczyc zaczynają go chwalić i jest git. Okazuje się,że to wina p. Dedio i radnych bo taką nieludzką uchwałę przyjęli. A to ja ten znienawidzony Burmistrz obroniłem Was własną piersią! No qurna patrzcie i podziwiajcie to ja dałem po pięćset, to ja zbudowałem Skoczów i okolice to ja obaliłem komunizm! Cytat: "Kiedy jednak atmosfera w sali kiczyckiego Domu Strażaka mocno zgęstniała, głos zabrał burmistrz Mirosław Sitko. - Nie będę działał przeciwko mieszkańcom. Jeśli nie chcecie, aby ta uchwała weszła w życie, to ją wycofam - zadeklarował, po czym rozległy się brawa. - Na najbliższą sesję, która najprawdopodobniej odbędzie się w październiku, złożę wniosek o wycofanie tej uchwały - dodał burmistrz Skoczowa."
2019-09-24 15:24:16
tom lem: ... a ciotka sfrustrowana niemożliwie, gdy burmistrz oznajmił że się wycofa ze swoich nieskonsultowanych planów. Biedna, nie będzie się miała po czym wozić , pozostanie tylko łysa kobyła cioteczce;-)
2019-09-24 19:48:50
: A tym czasem w Skoczowie podniesiono opłatę za wywóz śmieci z 9 zł do 15,90.
2019-09-24 22:03:20
donekT: Tendencja powszechna.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: