Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rajd Pojazdów Zabytkowych

Zabytkowy pojazd ma duszę, to zdanie powtarza nam każdy właściciel swojego cacka. Wypucowane, błyszczące i piękne. Każdy właściciel poświęca im wiele czasu, czasem więcej niż dla swojej rodziny. Stare samochody to dosyć kosztowne hobby, a wiele rzeczy trzeba zrobić i naprawić samemu, tutaj nie można podłączyć komputera i odczytać kodu usterki.

 

Na strumieński rynek zawitali dzisiaj uczestnicy VIII Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych  W rajdzie wzięły udział załogi na pojazdach zabytkowych o wysokim stopniu oryginalności i wyprodukowane przed 31 grudnia 1973 r zachowane i utrzymane w warunkach historycznie właściwych a także pojazdy młodsze o szczególnie charakterystycznych cechach zatwierdzone przez komandora rajdu.

 

Po prezentacji na rynku w Strumieniu, kierowcy biorący udział w rajdzie udali się w dalszą drogę w kierunku Pszczyny i Czechowic Dziedzic .
Rajd potrwa dwa dni i jeszcze tylko jutro będzie można zobaczyć cuda motoryzacji na trasie: BIELANY - POLANKA WIELKA - ZATOR - ALWERNIA - BRZEŻNICA - OSIEK - KĘTY - BIELANY. Szczegółowy program na stronie organizatora: http://cccp.org.pl/

 

 Organizatorem rajdu jest CCCP (Classic Car Club Poland). Ida klubu zrodziła się przypadkiem, powstała z chęci zgromadzenia w jednym miejscu posiadaczy, miłośników, entuzjastów klasycznych samochodów, czy też klasycznych motocykli. Ludzi, którzy w swoim zamiłowaniu, chcą przekazać innym, klasyki w niezmienionej formie, z zachowaniem ich niezmienionych kształtów, "zachowań" i przede wszystkim ich duszy...

 

Zobacz fotoreportaż

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: