Przyszedł czas na dzieci
Ten związek przez całą dobę obserwuje wielu internautów. Parze nie przeszkadza, że kilka tysięcy osób podgląda ich … nawet w nocy. Teraz na świecie pojawiły się dzieci, ku uciesze internautów, którzy obserwują bocianią rodzinkę z Ustronia na www.bociany.edu.pl.
Bociania rodzinka jest w komplecie. Podglądana 24 godziny na dobę para bocianów z Ustronia doczekała się potomstwa. W gnieździe pojawiły się 3 maleńkie bociany, rodzice czekają jeszcze na czwartego potomka. Przypomnijmy, że walka o rodzinę wcale nie była łatwa. O perypetiach bocianiej pary pisaliśmy w artykule “Dla niego zabiła rywalkę”. Dziś bociany doczekały się potomstwa. - Obserwatorzy dostrzegli rozpoczęcie klucia po odgłosach - charakterystycznym kwileniu piskląt będących jeszcze w skorupkach. Drobne pęknięcia i dziurki na dwóch jajkach pojawiły się w ciągu dnia. Po dobie oczekiwania i wypatrywania, internauci zobaczyli pierwszego pisklaka - mówi Monika Kosińska, koordynator Projektu "Bociany Integrują". Pierwszy bocian wykluł się z jaja 27 maja o godz. 21.45. Drugie pisklę przyszło na świat 28 maja o godz. 20.30. - Dzięki możliwościom technicznym kamery przede wszystkim dużym zbliżeniu, można było obserwować proces klucia. Wiele emocji dostarczało obserwowanie pisklaka „przez dziurkę”. Potem jeszcze większe emocje, gdy z tej dziurki wystawał malutki dziobek. W końcu zaobserwować można było główkę pisklęcia. Przez jakiś czas malutki bocianek był do połowy w jajku, aż wreszcie całkowicie się uwolnił. O d razu próbował się poruszać, lecz jeszcze z trudnością unosił główkę - opowiada Monika Kosińska. Trzeci pisklak wykluł się w sobotę około godz. 9.30. Teraz bociany czekają na kolejne dziecko, które jeszcze znajduje się w skorupce.
Kto chciałby zobaczyć życie bocianiej rodzinki koniecznie powinien odwiedzić stronę www.bociany.edu.pl. Tą stronę regularnie śledzi kilkaset osób. - Obraz z gniazda dostępny na stronie projektu transmitowany jest w formie poklatkowej (obrazka odświeżanego co kilka sekund) oraz w formie streamingowej (strumienia wraz z dźwiękiem) - tłumaczy Monika Kosińska. Projekt internetowego podglądania ustrońskich bocianów realizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej.
KOD
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.