Poezja i piosenka przyciągnęła tłumy
Do tej pory wydał kilkanaście tomików poezji. W 1981 roku skomponował muzykę do spektaklu Kurhanek Maryli w reżyserii Ewy Lassek wystawianego w Teatrze Bagatela im. Boya-Żeleńskiego w Krakowie. Z własnymi recitalami występował w wielu miastach Polski, a także za granicą. Był na stypendium we Francji, śpiewa więc również pięknie po francusku, nagrał też francuskojęzyczną płytę. Warto dodać, że sam sobie przy tym akompaniuje na fortepianie. Oprócz działalności estradowej i literackiej publikuje również swoje felietony w Czasie krakowskim i Rzeczpospolitej. Wraz z Krzysztofem Magowskim zrealizował również w TVP cykl poświęcony poezji – Literatura według Długosza. Od 2007 roku w Radiu Kraków prowadzi autorski program Przyjemności niedzieli. Wykłada w Studium Literacko-Artystycznym na UJ w Krakowie.
Leszek Długosz przyjaźni się z brenneńską poetką Marią Burek. Przyjaźń ta zaowocowała kilkoma poetyckimi dialogami, a podczas recitalu w Domu Narodowym Leszek Długosz odczytał także wiersz Marii Burek.
UWAGA!
Dla tych, których spotkanie ominęło i żałują, że nie wysłuchali recitalu jednego z najbardziej znanych polskich śpiewających poetów mamy dobrą wiadomość – powtórka z rozrywki już dziś, 26 września o 18.00 tym razem w Brennej. Leszek Długosz wystąpi w malowniczo położonej Restauracji Na Rzece niedawno otwartej dosłownie na rzece Brennicy, na moście. Wstęp również wolny.
(indi)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.