Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pies podróżował radiowozem. Trafił do właścicielki

Zabłąkanym Shih tzu zaopiekowali się mundurowi z drogówki. Policjanci na różne sposoby próbowali ustalić właściciela , co szybko się udało. Mimi, bo tak wabiła się zguba, wróciła do domu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (20.07) - Policjanci cieszyńskiej drogówki patrolując teren ul. Breńskiej w Górkach Małych zauważyli błąkającego się pieska rasy Shih tzu. Policjanci nie pozostali obojętni na los zwierzęcia, tym bardziej, że poruszał się on wzdłuż jezdni bez opieki. Z pozoru błaha sprawa, jednak zawsze trzeba pamiętać o tym, że psy, które mieszkają na co dzień w domach, nie są przyzwyczajone do pozostawania w takich warunkach. Mogą w każdej chwili, w momencie gdy zostaną wystraszone, zachować się nieprzewidywalnie. Przestraszony pies może zacząć uciekać nie zwracając uwagi na poruszające się drogą pojazdy, a tym samym doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. W sytuacji zagrożenie czworonóg może nawet próbować ugryźć – mówi asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi zabrali zgubę do radiowozu i rozpoczęli poszukiwania właściciela psa. Mieszkańcy okolicznych domów niestety nie wiedzieli do kogo piesek należy. - Mundurowi przewieźli „zatrzymaną” do Komisariatu Policji w Skoczowie.- Tam jeden z policjantów postanowił poszukać informacji na temat właściciela w internecie. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na jednej ze stron mediów społecznościowych widniało ogłoszenie zatroskanej właścicielki, która podała numer kontaktowy do siebie, wskazując jednocześnie cechy charakterystyczne swojego pupila oraz jego zdjęcia. Mimi, bo tak ma na imię bohaterka tej historii, szczęśliwie wróciła do swojej właścicielki, która odebrała z rąk policjantów ze Skoczowa swoją zgubę - relacjonuje Pawlik.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-23 18:35:15
: Tak tak i co im zrobio? Na filmiku osobniki znane z prowokacji policji i szczucia w internecie. Jeden nawet sam nazwał się jakimś sierżantem dojlicjanten baranim bobkiem
2021-07-25 00:18:44
marat: Jesteście z siebie dumni?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: