Pieniądze na pracownie już rozdane
O tym, gdzie w regionie powstaną Zielone Pracownie pisaliśmy w maju br. Zakwitną zielone pracownie Przypomnijmy, laureatami tegorocznej edycji są cztery placówki z terenu powiatu cieszyńskiego: Zielona Pracownia w SP im. Jury Gajdzicy w ZSP w Cisownicy, Zielona Pracownia w SP im. J. Marka w ZSP w Pogórzu, Zielona Pracownia w SP nr 2 im. A. Mickiewicza - Wisła oraz Województwo Śląskie Zielona Pracownia w SP Specjalna nr 3 w ZS Specjalnej im. dr. S. Kopczyńskiego przy WCP "Kubalonka" w Istebnej.
Teraz przyszła pora na odbiór środków – w czwartek 13 czerwca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na utworzenie szkolnych ekopracowni placówkom oświatowym z województwa śląskiego.
- W plenerowej gali X edycji konkursu Wojewódzkiego Fundudzu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pn. "Zielona pracownia 2024" uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele gmin i miast oraz zwycięskich szkół. Wśród nich była również delegacja ZSP w Cisownicy z Dyrektorem Przemysławem Misiarzem na czele wraz z nauczycielką Beatą Pieńkowską oraz grupą uczniów, a także Sławomir Gaszek - Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy w Goleszowie – informują władze Gminy Goleszów.
Gmina Goleszów we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jury Gajdzicy w Cisownicy otrzymała fundusze na projekt zielonej pracowni w cisownickiej szkole, zatytułowany „Poznajemy i chronimy skarby cisownickiej przyrody”. Łącznie na oba zadania, czyli projekt i realizację, pozyskano 60 tys. zł.
- Celem przyświecającym twórcom cisownickiej zielonej pracowni jest rozwijanie wśród uczniów znajomości walorów przyrodniczych naszego regionu, kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska i kształtowanie właściwych nawyków proekologicznych. Zajęcia w pracowni mają umożliwić uczniom zdobywanie wiedzy poprzez doświadczanie i pracę w grupach, a także pozwolić na indywidualne rozwijanie swoich zainteresowań i pasji w dziedzinie zjawisk geograficznych, przyrodniczych i ekologicznych. Wzrost zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi będzie możliwy m.in. dzięki wyposażeniu w nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny oraz w estetyczne i funkcjonalne umeblowanie – informują goleszowscy włodarze.
- Jestem niezwykle dumna z tego, że nasza gmina po raz kolejny realizuje tak ważny projekt jak zielona pracownia, tym razem we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jury Gajdzicy w Cisownicy. Wierzę, że dzięki temu przedsięwzięciu młodzi ludzie będą bardziej świadomi otaczającej nas przyrody i będą pielęgnować w sobie postawy proekologiczne, które są tak ważne w dzisiejszych czasach. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu – komentuje wójt Sylwia Cieślar.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.