Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Opowieści z kuchni" w cieszyńskiej bibliotece

W środę (24.06) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Łokuciejewską. Autorka promowała swoją najnowszą książkę „Opowieści z kuchni”. Rozmowę poprowadziła Radosława Baściuk.

Ewa Łokuciejewska to cieszyńska pisarka, która w swoim dorobky ma kilka powieści. Podczas spotkania rozmowa dotyczyła wielu spraw, m.in. jej stylu pisarskiego – lekko złośliwy, różnorodny. Opisywane historie doskonale obrazują określone prawidłowości i mechanizmy – tłumaczyła Ewa Baściuk, na początku spotkania, odnosząc się do niecodziennego opisu zdrady, który autorka zawarła w swoim najnowszym dziele.

Czym są jednak same „Opowieści z kuchni”? Jak mówiła  sama  Łokuciejewska, to książka, która mówi o wielu sprawach, a tytuł wziął się stąd, że jej zdaniem najwięcej ciekawych rzeczy dzieje się właśnie w kuchni. Tam spędzamy sporo czasu i tam również często pisane są różne historie. Kuchnia kojarzy nam się również ze smakami, co doskonale obrazuje życie. Czasem możemy poczuć słodycz, w innym przypadku natrafimy na coś o gorzkim posmaku. Można również trafić na danie pikantne.

Autorka przybliżyła uczestnikom spotkania również sam proces twórczy – niektóre historie nie zostały wymyślone, chociażby sam opis zdrady, kiedy kobieta znajduje w domu nie swoje rzeczy. Kiedyś ktoś (celowo nie będę podawała więcej danych, nie chodzi tutaj o identyfikację osoby) opowiedział mi o takiej właśnie sytuacji – wyjaśniała Łokuciejewska, dodając, że w życiu jest wiele historii wartych zapisania.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: