Opowiedzieli filmem
- Autorzy prac mieli pokazać z jakich potrzeb wynikał ich projekt, z jakimi problemami się zmierzyli, jak doszło do podjęcia działań i jakie są ich efekty oraz rolę grantobiorców w budowaniu dobra wspólnego. Słowem mieli opowiedzieć, jaki wpływ miał realizowany przez nich projekt na aktywizację lokalnej społeczności – wyjaśnia Sławomira Godek, koordynatorka „Działaj Lokalnie” w naszym regionie.
Bo program ten jest ogólnopolski. Jest to projekt Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, który ma lokalnych koordynatorów. W naszym regionie jest to Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Wsparcia udziela też Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Bank Spółdzielczy w Cieszynie i w Skoczowie, samorządy Goleszowa, Hażlacha, Istebnej, Skoczowa, Strumienia, Ustronia i Wisły.
Członkowie komisji obejrzeli nadesłane na konkurs filmiki. Po prelekcji każdego żywo o nich dyskutowali. Zauważali i doceniali ciekawy, dynamiczny montaż, interesujący przekaz. Sprawdzali zgodność z regulaminem i nadesłanie pracy w konkretnej, deklarowanej przez autorów kategorii. Ale ich uwadze nie uszły też drobne niedociągnięcia. Zauważali takie szczegóły jak brzydka ściana w tle czy nieadekwatne tło muzyczne do obrazu, brak przemyślanego scenariusza.
Członkowie komisji obejrzeli 8 filmików. (Do konkursu zgłoszono 9 prac z których jedna nie przeszła oceny formalnej). Ostatecznie przyznano 2 nagrody i 3 wyróżnienia, co dla zwycięzców oznacza nie tylko nagrody pieniężne (do rozdysponowania było 900zl), ale także nominowanie do ogólnopolskich eliminacji konkursu „Opowiedz”, jakie odbywają się w Warszawie. Nagrodzono filmik opowiadający o realizacji projektu „FOLKOWE INTEGROWANIE” Stowarzyszenia Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Mieszkańców Gminy Istebna "Dobrze że Jesteś", który obejrzeć można tutaj oraz filmową opowieść o realizacji projektu „Świat TechArt w Czarnem” realizowanego przez Stowarzyszenie wspierające działalność Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle „Nad Białką”.
Wyróżnienia natomiast otrzymali: Skoczowskie Stowarzyszenie Głuchych i ich projekt: Kawowe miganie, Grupa nieformalna: Kulinarnie Zakręceni działająca pod patronatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury za projekt: OmNomNom oraz Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk, które realizowało projekt: NARZĘDZIA SZCZĘŚCIA.
(indi)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.