Opaska, która może uratować życie
Udział w programie mogą wziąć osoby powyżej 65. roku życia. Chęć skorzystania z takiej formy pomocy można zgłaszać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Skoczowie.
Opaski wyposażone są w następujące funkcje: przycisk bezpieczeństwa SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcja umożliwiająca komunikowanie się z centrum obsługi, funkcja monitorująca puls.
- Opaska bezpieczeństwa jest połączona z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wystarczy wcisnąć przycisk alarmowy, znajdujący się na opasce, co umożliwi połączenie się z centralą operatora pomocy. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji, dyspozytor może zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję rodzinę seniora, pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe – opisuje sposób działania urządzenia UM w Skoczowie
Informacje o możliwości skorzystania ze wsparcia określonego w programie można uzyskać zgłaszając się bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie - Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem. Liczba opasek bezpieczeństwa jest ograniczona – podkreślają skoczowscy urzędnicy.
Pieniądze na ten cel udało się pozyska z programu „Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022”.
red./mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.