Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ochabskie papaje

Ciągniki rolnicze domowej roboty, zwane potocznie papajami, ścigały się wczoraj (19 czerwca) po torze wyścigowym przy prawobrzeżnym wale Wisły w Ochabach.  

- Impreza odbywa się po raz piąty. Z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem - mówi sołtys Ochab, Maciej Bieniek .- Przyjechaliśmy  ze względu na syna. Kamil jest zafascynowany papajami. Po wyścigach na pewno zrobimy mu zdjęcie na jednym z nich -  opowiada pani Wioleta, mama pięcioletniego chłopca, która do Ochab przyjechała z całą rodziną.

W tym roku w pokonywaniu toru przeszkód brało udział  16 papajów. - Kolejny raz biorę udział w wyścigu. Papaje to moje hobby.  Wolny czas spędzam w garażu majsterkując przy moim cackiu - tłumaczy Janusz Tomaszko z Ochab. Bardzo osobliwy team tworzyły Sylwia i Irena Fajkier, jedyna załoga pań biorąca udział w wyścigu. - W tym roku to ja kierowałam naszą papają, w zeszłym roku kierowcą była moja teściowa - opowiada pani Sylwia. Zwycięzcą tegorocznych ochabskich papajów został  Dariusz Zgoda z Ochab. Swoich sił na torze próbowali także kierowcy quadów oraz rowerzyści.

 

(as)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: