Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

NOWY SKŁAD RADY POWIATU

Znamy skład nowej Rady Powiatu. Z pewnością rozpoczęły się już rozmowy koalicyjne, bo tu wszystko może się zdarzyć. Choć Prawo i Sprawiedliwość zdobył największą liczbę mandatów - 12 , jednak nie wystarczy to do samodzielnego rządzenia. 9 mandatów ma KWW Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej, 6 - Porozumienie dla Samorządów, 1 KWW Młodzi dla Powiatu i 1 KWW Akcja Samorządowa. Wszystko więc może się zdarzyć...Warto również podkreślić kto zdobył największą liczbę głosów - 2008 była burmistrz Skoczowa Janina Żagan i 2007 obecny burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.

ZNAMY SKŁAD NOWEJ RADY POWIATU:

OKRĘG 1 CIESZYN
Florian Sikora (Prawo i Sprawiedliwość)
Kazimierz Kawulok (Akcja Samorządowa)
Mieczysław Szczurek (Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)
Bogdan Ficek (Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)
Danuta Łabaj (Porozumienie dla Samorządów)

OKRĘG 2 DĘBOWIEC, GOLESZÓW
Renata Michnik (Prawo i Sprawiedliwość)
Stanisław Kubicius(Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)
Jerzy Sikora (Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)

OKRĘG 3 ZEBRZYDOWICE,HAŻLACH
Janusz Król (Prawo i Sprawiedliwość)
Grzegorz Konieczny (Prawo i Sprawiedliwość)
Grażyna Krehut (Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)
Marcin Ślęk (Porozumienie dla Samorzadów)

OKĘG 4 STRUMIEŃ, CHYBIE
Janusz Dziedzic (Prawo i Sprawiedliwość)
Stanisław Mendrek (Prawo i Sprawiedliwość)
Janusz Hudziec (Młodzi dla Powiatu Cieszyńskiego)
Mirosław Staniek (Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)

OKRĘG 5 SKOCZÓW
Janina Żagan (Porozumienie dla Samorządów)
Piotr Rucki (Porozumienie dla Samorządów)
Beata Macura (Prawo i Sprawiedliwość)
Wojciech Grzebielec (Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 6 BRENNA, USTROŃ
Tadeusz Mendrek (Prawo i Sprawiedliwość)
Adam Kędzierski (Prawo i Sprawiedliwość)
Stanisław Malina (Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)
Ireneusz Szarzec (Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)
Anna Suchanek (Porozumienie dla Samorządów)

OKRĘG 7 WISŁA, ISTEBNA
Janusz Juroszek (Prawo i Sprawiedliwość)
Monika Wałach-Kaczmarczyk (Prawo i Sprawiedliwość)
Jan Poloczek (Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej)
Jerzy Nogowczyk (Porozumienie dla Samorządów)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

56
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-22 22:03:04
crank: Może być ciekawie...
2018-10-22 22:10:28
Mathia74: Jak patrzę na co najmniej 1/3 nazwisk to jest to dramat! Ludzie, którzy jak widać zawodowo traktują zasiadanie w jakiejkolwiek radzie czy to miejskiej, czy powiatowej czy włodarza miasta. Są tam nazwiska, które w przeszłości niezbyt pozytywnie wpisały się w "rozwój" powiatu czy jego części. Będziemy się męczyć kolejne 5 lat....
2018-10-22 22:13:02
arnika: A co z Goleszowem? Policzyli już głosy? Wszyscy już są, a Goleszów jak zwykle ostatni...
2018-10-22 22:34:37
marshall: Kużwa że u nas pisiacy , wstyd, myślałem że u nas nie ma sprzedajnych krów i zacofanych moherów..
2018-10-22 22:55:23
statka: Gratulacje dla Pana Ireneusza Szarca, dowód na to, jak bardzo jest doceniany za swoją działalność
2018-10-23 05:59:09
Raaq: Marshall moherow to najwiecej widac na marszach KODowcow i temu nie zaprzeczysz :)
2018-10-23 07:03:37
krzysztof.mm: to ty nie masz pojęcia, co "moher" znaczy
2018-10-23 07:34:53
Mach: Wygląda na to ,że jest 13 do 13, bo przecież Kawulok to As, znaczy PIS. Pan radny Hudziec języczkiem uwagi- młody w czepku urodzony. Dwóch rentierów cieszyńskiego budżetu, zapewniło sobie święty spokój na 5 lat- za to Cieszyniocy zostaną bez zmodernizowanej komunikacji miejskiej. Bo te dwie miesięczne pensje starczyły by na spłatę kredytów na zakup 3 autobusów w obrębie tych 5 lat kadencji. Szafarze publicznego grosza odziedziczą po dogrywce także dwie święte krowy, nie dojne, ale które nadal będą doić miejski budżet.
2018-10-23 08:10:41
Mach: No ale cóż ,wypada mi wszystkim, którzy zdobyli mandaty radnych powiatowych pogratulować uznania wyborców. Rentierom cieszyńskiego budżetu życzę wejścia do władz powiatowych, może w ten sposób doczekamy się modernizacji komunikacji miejskiej gdy zmienią dojną krowę, opuszczając tym samym zbędne miejskie etaty.
2018-10-23 08:15:12
Iwan: Co to jest starostwo to instytucja która powinna być zlikwidowana a jej kompetencje powinne przejąć gminy. To instytucja której starosta radni i cała armia urzędników przejada nasze pieniądze z podatków. Wg. mnie to przechowalnia samorządowców którzy w swojej miejscowości nie mieli szans a którzy jeszcze chcą zaistnieć mieć parcie na szkło a pieniądze z diety niemałe. Z tych co znam to Szczurek, Ficek, Łabaj, Żagan, Rucki, Król, Mendrek, Szarzec, Nogowczyk. Ta martwa instytucja pożerająca niesamowite pieniądze mogłaby się w nowej kadencji zająć komunikacją i dojazdem mieszkańców gmin do szkoły i do pracy. Co poniektórzy walczyli z komuną a za komuny był pociąg a komunikacja autobusowa była dopasowana i ludzie mieli czym dojechać na 1, 2 , i 3 zmianę. Teraz np z Brennej ostatni autobus jedzie o 17 a samolotów jeszcze nie ma. Wójt Brennej nie czyni w tym zakresie żadnych strań no bo po co wg. powiedzenia naród i tak się wyżywi to do pracy hujajnogą się dojedzie.
2018-10-23 09:00:54
bronek91: Iwan: napisałeś "Z tych co znam to Szczurek, Ficek, Łabaj, Żagan, Rucki, Król, Mendrek, Szarzec, Nogowczyk. "- cytat Osobiście dodałbym jeszcze parę nazwisk.... Niestety, ale w naszym obecnym systemie powiat pełni rolę de facto zasobu apanaży dla politycznie i partyjnie zasłużonych. Bronek coś w tym temacie pisał. Rozwiązania są dwa: 1) powracamy do "dwuszczeblowego" podziału z czasów Gierka, który też walczył z upolitycznionym powiatem i tu zastrzeżenie, iż na to nie zgodzi się UE ze względu na sprawy związane z projektami. 2) Zmniejszamy liczbę województw z 16 do co najmniej 12, w odniesieniu do czego UE też zamarudzi, ale przepuści. Z kolei powiaty będą musiały wziąć na siebie więcej funkcji a obywatele (raczej nieuświadomieni) dostrzegą znaczenie samorządu powiatowego.
2018-10-23 09:03:32
Herr Flick: Nie wiem jak to to do końca jest z tymi kandydatami o których pisał Iwan. Z jednej strony rzeczywiście Rucki w Skoczowie jest spalony, ale taka Żagan to chyba ma dalej duże poparcie bo jej syn dostał się do Rady
2018-10-23 09:04:42
bronek91: A co do spraw związanych z przywracaniem pewnych podmiotów publicznych na rynek. Potrzebne są, pytanie czy ludzie z branży się zgodzą, w końcu nikt nie lubi być ograniczany a taką funkcję również spełnia podmiot publiczny na danym rynku.
2018-10-23 09:21:15
Selma: Dziękujemy tym, którzy nie poszli na wybory, zwłaszcza młodym, którzy jeżdżą do szkół, a mogą już głosować. Na pewno pan Król wam pomoże. Tak jak to robił do tej pory.
2018-10-23 09:32:35
Iwan: Do Herr Flick Smutni są wyborcy że na nazwisku matki syn dostaje się do rady. Poparcie Żagan w Skoczowie a te utracone przez UG 2 mln złotych za jej kadencji za nie policzenie szkół nie chce pisać bo nie wiem jak do końca było z tym informatykiem różne krążyły plotki w związku z tym ale czy życie ludzkie jest warte 2 mln . Po za tym powinni głosować nie na partię a na ludzi którzy chcą coś zmienić nie mający parcia na szkło i idący do rady po dietę nie na kolesiów. Na listach było dużo ludzi nie ważne czy z komitetu PIS czy Akcja Samorządowa czy jak tam zwał co się nie dostali a są te same twarze starzy wyjadacze chleba znane nazwiska umiejący się uśmiechać dwulicowcy dzięki wyborcą są przyklejeni do stołków. Brakuje mi tam jedynie Białonia. Trochę powiało młodymi sołtys z Międzyświecia, Jacek Krużołek.
2018-10-23 09:34:55
bronek91: Herr Flick: Podejrzewam, iż w przypadku potomka pewnej Pani Burmistrz nie zadziałała tylko magia imienia ale również start z listy dość zasłużonego dla społeczeństwa i znanego Pana Bieńka, który niestety posłużył jako "koń pociągowy" pewnych przedstawicieli młodszego pokolenia czy wersji starych wyjadaczy. Spokojnie, emocje opadną a bronek również w tym zakresie doda swoje trzy grosze....
2018-10-23 12:01:21
Gal: Narzekacie roztomili ludkowie na świeżo wybrany skład Rady Powiatu. I nikt nie zabiera Wam prawa do sympatii i antypatii! Natomiast podstawowa demokratyczna zasada to "Vox populi, vox Dei". Inną zasadą tejże jest zdolność tworzenia koalicji. Czy ta przyszła koalicja sprawdzi się w naszym powiecie, w naszym Sejmiku, tego dzisiaj nikt nie wie? Nie podobają się niektórzy, zwani przez Macha "rentierami cieszyńskiego budżetu" a myślę, że i ze Skoczowa, Wisły, Brennej też tacy są. No i co z tego? Trzeba było stworzyć taką organizację, która wygrałaby wybory (np. Mach, Iwan, marshall, Mathia74 i inni zacni mieszkańcy Ziemi Cieszyńskiej). To czy powiaty są potrzebne, to sprawa dyskusyjna? Podobnie zdublowanie władzy w województwach (wojewoda i marszałek)! W Czeskiej Republice tego nie ma i nieźle z tym żyją. Było by to niezłym pytaniem w ew. referendum (konieczne 50% udziału, aby było ważne). Można by spytać również o Senat! A puki co, to dajmy szansę tym naszym wybrańcom (głosowałem) i ocenimy ich po czynach. I jeszcze jedno: idźmy do wyborów tam, gdzie jeszcze nie rozstrzygnięto, kto będzie wójtem czy burmistrzem. Ja kibicuję Pani Gabrieli i wezmę udział 04.11 w drugiej turze wyborów w Cieszynie. Namawiam do tego wszystkich Mieszkańców Cieszyna bez względu na to czy są wierzącymi czy nie - ja, jako Katolik.
2018-10-23 12:33:57
ferdek: No i beda sie pasc 5 lat i howno robic
2018-10-23 13:07:09
Gal: Ponieważ mój poprzedni wpis z "jakiegoś powodu" nie wpisał się do dyskusji, spróbuję go powtórzyć... Roztomili ludkowie, którym nie podoba się to, co nastąpiło w Cieszynie w wyniku wyborów z przed zaledwie trzech dni. założeniem demokracji jest zasada: Vox populi, vox Dei! Inną zasadą jest to, że większość wybranych ma rację, czy samodzielnie czy w koalicji, o ile istnieje zdolność do utworzenia takowej. Każde z nas ma prawo do określonych sympatii czy antypatii. Szanowni mieszkańcy naszego miasta i powiatu (Iwan - nie chce pisać, ale pisze, choć do końca nie wie; Herr Flick wie, że Rucki jest spalony w Skoczowie, ale zapomina, że to Skoczowianie wybrali tegoż do RP(?); Iwan chce zlikwidować powiaty; Mach martwi się rozstrzeleniem głosów w RP jednocześnie nazywając "rentierami (radzę sprawdzić definicję w encyklopedii) cieszyńskiego budżetu" wybranych radnych do RP, i co to ma wspólnego ze źle zarządzaną i źle ustawioną komunikacją miejską? Zgadzam się, że " święte krowy" i osoby które powołano w wyniku NEPOTYZMU p. Burmistrza powinny odejść. marshall: Nie podpisując się nazwiskiem, łatwo jest obrzucać ludzi błotem. Po tych cytatach nasuwa się myśl: Może wymienieni wcześniej (Panie czy Panowie?) utworzycie w przyszłość Komitet Wyborczy, przekonacie do siebie wyborców i zasiądziecie na tych intratnych fotelach pokazując, jak należy rządzić na naszej Cieszyńskiej Ziemi? Problemem Rządu i Sejmu jest rozstrzygnięcie czy powiat jest potrzeny czy może nie? Można zastanowić się, czy nie zlikwidować Senatu? W Czeskiej Republice nie ma powiatów, nie dublują władz województwa - Hejtman jest zarazem marszałkiem jak i wojewodą. Puki co proponuję, aby dobrze zastanowić się i wybrać w drugiej turze osobę, która będzie służyć Cieszynowi swoimi talentami. Ja głosuję na p. Gabrielę, bo jej program daje nam nadzieję na lepszy Cieszyn, bez podziałów religijnych i światopoglądowych.
2018-10-23 13:22:49
tom lem: Czy to ostatnie zdanie było fałszywe, że go tak szybko zmieniłeś, że głosujesz na Gabrysię było wiadomo po pierwszym wpisie.
2018-10-23 13:25:25
Mach: Galu, poczytaj swoje ostatnie słowa. Wystarczy namawiać mieszkańców do głosowania. Dodając już słowa bez względu na to czy są wierzącymi czy nie,sam dokonujesz ich podziału, zaś deklarując swoje wyznanie, ten podział podkreślasz, a pisząc o sobie katolik przez duże "K", sobie pochlebiasz co oczywiście nikt nie ma zamiaru sprawdzać. Więc mniej lizusostwa,więcej pokory, i bardziej przemyślanych wypowiedzi życzę. Co do rentierów, to jestem przekonany, że nasi nowi radni powinni dokonać przeglądu stanowisk pracy i pieniądze się szybko znajdą na rozsądne inwestycje miejskie. Dalej otwierasz zbyt wiele tematów.Twój artykuł w cieszy.pl i tak nie sprawił ,że uzyskałeś mandat,więc dalej nie musisz się prostytuować, raczej da równowagi wskazuj błędy ,które w minionej kadencji popełnili oboje kandydaci ubiegający się o urząd- to się im przyda, by pamiętali,że będą spisane czyny i rozmowy. W tej radzie miejskiej nie było praktycznie opozycji więc szereg czynów obciąża każdą ze stron i przerzucanie się oskarżeniami nic tu nie da. Masz podobnie jak wszyscy tylko jeden głos- więc zważ go dobrze.
2018-10-23 13:37:21
Mach: Galu, podobnie jak życzę ci zważenia swojego głosu, zważ teksty za nim klikniesz. Refleksja przyszła za późno- poczytaj siebie w pierwszym i drugim wpisie- sumienie masz.
2018-10-23 14:16:55
krzysztof.mm: a propos uwagi Gala o publikowniu komentarzy - nie wiem, co OX namotał w ustawieniach portalu, ale od niedzieli posty już się nie ukazują bezpośrednio po ich wysłaniu, wielu wprowadza to w błąd i piszą po raz drugi i trzeci - na pierwszy rzut oka wygląda to jak zwłoka potrzebna na ocenzurowanie treści, ale prawdopodobnie przyczyna jest o wiele bardziej prozaiczna, techniczna - do macherów z OX - poprawcie, jeśli potraficie
2018-10-23 14:47:14
Mach: Krzysztofie, jak zauważyłeś, spontan nie popłaca. Często też cenzurujemy samych siebie. Zwłaszcza kiedy piszemy tę samą myśl po raz drugi. Może to i lepiej,że teraz te myśli wędrują dłużej na oficjalne strony, emocje.Czemu od razu mohery. Serwery są zapchane- to wybory.
2018-10-23 14:53:25
Mach: Krzysztofie, jak zauważyłeś, spontan nie popłaca. Często też cenzurujemy samych siebie. Zwłaszcza kiedy piszemy tę samą myśl po raz drugi. Może to i lepiej,że teraz te myśli wędrują dłużej na oficjalne strony, emocje.Czemu od razu mohery. Serwery są zapchane- to wybory.
2018-10-23 15:09:02
krzysztof.mm: jakie mohery - do MACHERÓW pisałem, od Macht, niem. , popularny germanizm stela - a jak serwery są zapchane to się woła hydraulika - a teraz jak już o komentarzach, najlepszy w okolicy system ma GC, tam można swoje teksty edytować i poprawiać dopóki ktoś na nie nie odpowie
2018-10-23 15:57:29
Mach: sorry, mój błąd, źle przeczytałem.
2018-10-23 16:57:59
wny: Mach: Ledwo świta a Ty już dałeś za dużo do dzioba ;-) Jakie 13-13? Pis 12 + AS 1 to fakt 13 ALE KWW RdZC (Szczurek) 9 + KWW PdS (PO) 6 = 15. Głos młodziaka nieważny. Jednym słowy jak się dogadają a dogadają się PIS traci powiat! To takie zwycięstwo Pisu o jakim ciągle mówią pisowcy w TV. Jeżeli Cieszyn wygra Macura, co nie jest wykluczone, to niezła jatka się nam szykuje. Patrząc trzeźwo na sytuację w powiecie, Szczurek starostą - Gratuluję (choć zwolennikiem niekoniecznie jestem).
2018-10-23 17:08:16
krzysztof.mm: abstrahując od g^wnianych kompetencji powiatów, ta rada wygląda jak składowisko politycznego złomu
2018-10-23 17:11:30
Mach: Słusznie, myślałem ,że powiat to ogółem 27 radnych, a jest 28 stąd błąd.
2018-10-23 17:18:23
Gal: do Mach. Jak słusznie Pan zauważył nie wiedziałem, że obecnie na OX jest taka inercja po naciśnięciu "dodaj". Ja zdecydowanie rzadziej wpisuję się w komentarze aniżeli Pan. Nie pouczam również ani Pana ani innych, jakie mają być czyjeś wypowiedzi , więc proszę swoje sugestie kierowane do mnie by Pan formułował jako pana punkt widzenia i łaskawie nie pouczał mnie. Nie życzę sobie aby do publicznej debaty przenosił Pan nasze prywatne rozmowy sugerujące czytelnikom kim jestem. Myślę, że moje oczekiwania dotyczące przyzwoitości Pana wypowiedzi nie będą płonne?
2018-10-23 17:23:10
Mach: W sytuacji braku rąk do pracy u "podstaw", uważam , że powiatów powinno być co najwyżej tyle ile było województw za Gierka tj. 49, natomiast województw co najwyżej 8 Pomorze, Kaszubskie, Warmińsko -Mazurskie , Podlaskie. Mazowieckie, Wielkopolskie, Małopolskie, Śląsk.
2018-10-23 17:28:07
wny: Mach: późne popołudnie a Ty ciągle w dziób ;-) W powiecie rada liczy 29 radnych! Tego się po Tobie nie spodziewałem.
2018-10-23 17:36:56
Mach: Galu, nie jęcz,znowu kiepsko z logiką, moje wypowiedzi są tylko moje i to mój punkt widzenia dotyczące Twojej wypowiedzi- nie może być inaczej. Z pouczenia możesz nie skorzystać. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Przyzwoitość, niekoniecznie może być przedmiotem dyskusji anonimowo.
2018-10-23 17:40:26
Mach: No to już ustaliliśmy 29 radnych- zostałem pouczony i w przeciwieństwie do Gala przyjmuję krytykę.
2018-10-23 17:45:19
wny: Patrzcie i uczcie się. Da się? Można? Mach - szacun. Kogo typujecie na v-ce starostę?
2018-10-23 17:55:29
Gal: Mach- przyjmując, acz niechętnie, Pana retorykę powiem: lepiej jęczeć aniżeli bulczeć!
2018-10-23 18:24:35
babajaga52: Zastanawia mnie jedno-kiedyś radny to była ZASZCZYTNA FUNKCJA SPOŁECZNA,ZA KTÓRĄ NIE BRAŁO SIĘ KASY-tylko diety.Dlaczego tak rozbudowana administracja o radnych- bezradnych jest finansowana przez nas wszystkich.Może gdyby nie było zapełnienie tej funkcji kasy-kandydowaliby naprawdę SPOŁECZNICY!!!
2018-10-23 21:19:24
Mach: wny, czyżbyś to Ty zamienił geriatrię na starostwo?... Galu tobie wychodzi na jedno i drugie. popatrz Twój były zastępca starostą a Ty jęczysz i bulczysz.
2018-10-23 23:57:27
Gal: Mach: Pana poziom intelektualny jest odwrotnie proporcjonalny do wzrostu. I na tym kończę z Panem kontakty. Do zobaczenia... w kościele - z małej litery.
2018-10-24 06:27:33
Mach: No cóż Galu, ..."taki mały, taki duży może świętym być"... . Kościół jest uniwersalny, znaczy dla wszystkich, niezależnie od poziomu intelektualnego. A najwięcej jest w nim grzeszników i w tym kontekście będziemy na siebie spoglądali. Przekażmy zatem sobie znak pokoju, i nie zadręczaj się brakiem kontaktów ze mną. zawsze możesz zmienić nick.
2018-10-24 06:35:49
marian1951: Babajaga52- pełna zgoda, tylko kto to ma zmienić ? Ci z Wiejskiej na pewno nie , a radnych , którzy byliby skłonni na taką propozycję przystać szukać ze świecą.
2018-10-24 08:28:56
Marzanna: Nie rozumiem tych wyborców nie głosują na ludzi tylko na znane nazwiska i mamy w tym powiecie to co mamy jak już tu ktoś napisał złomowisko starych rupieci pozbieranych z wszystkich cieszyńskich samorządów. Szczurek nie sprawdził się w Cieszynie no to ciągotka na starostę albo v-ce Fickowi wystarczy dieta, Król wiadomo były starosta a Ślęk obrócił kabot z PO i poszedł do Porozumienia dla Samorządów i po 4 latach wrócił. Mendrek wiadomo były wójt Brennej . Żagan była burmistrz Skoczówa, Rucki były v-ce burmistrz Skoczowa, Szarzec burmistrz Ustronia to rupiecie pozbierane z samorządów może kogoś pominełam. A na końcu Nogowczyk to już w ogóle porażka. Dla mnie to najważniejszy ten najmłodszy a nie starzy wyjadacze chleba oni jednak nie będą się z nim liczyć. Jeśli chodzi o Galla nie dziel ludzi na katolików i ewangielików bo wszyscy są jednakowo dobrzy. Dla mnie liczy się człowiek i dla Cieszyna najlepszym burmistrzem jest Macura a nie karierowiczka Stankiewicz. Nie wiem czym ludzie się kierują przy wyborze ale to wyborcy zadecydują przy urnach oby dobrze. Rada Miasta miała więcej do zrobienia bo to ona decyduje w większości niż burmistrz i co zrobiła ta pani w radzie z radnymi od Andruszkiewicza. Mam nadzieję że Cieszyniacy dobrze wybiorą i tego im życzę.
2018-10-24 14:03:25
krzysztof.mm: marzanna - nie bądź taka hop do przodu, pisowski złom będzie dominował w powiecie już w następnej kadencji - a jak chodzi o karierowiczów, to nie ma większego mamlasa co dzięki ratuszowi poszedł dwa piętra przynajmniej w górę niż Macura - założę się, że aktualna pensja Staszkiewicz to ze trzy nauczycielskie Macury
2018-10-24 15:09:45
Mach: Galu; na cieszy.pl jest odpowiedź na Twój tekst "układy ,układziki", Pana burmistrza Macury. Co ty na to? Co na to CRS i Pani Staszkiewicz promowana przez ten portal?
2018-10-24 16:46:21
nobody66: @Marzanna - nawet nie znasz nazwiska kontrkandydatki pana Macury, ale wiesz, że karierowiczka. Typowy poziom intelektualny wyborcy jedynie słusznej partii. Ja życzę Cieszyniakom, że 4 listopada 2018 r. wstaną z klęczek i wyjdą z kruchty.
2018-10-24 17:14:53
tom lem: nobody66 ciebie razem z krzysztof.mm z seminarium wyrzucili? Za co?
2018-10-24 17:59:33
krzysztof.mm: https://www.cieszy.pl/odpowiedz-ryszarda-macury/
2018-10-24 17:59:52
krzysztof.mm: Panie Macura, czy przypadkiem jeden z tych “kilku panów proponujących swoje osoby na jakieś stanowiska w trybie nazwijmy to uproszczonym” nie nazywał się Bogdan Ścibut? +++ Czy podobnie jak Pańscy partyjni protektorzy Pan również uważa, że ciemny cieszyński lud wszystko kupi, głupi Polak we wszystko uwierzy i da się nabrać na bajeczkę o przypadkowej zaraz po wygranych przez PiS wyborach rezygnacji poprzedniego dyrektora Osucha i przypadkowo jedynej kandydaturze Pana żony-katechetki na to stanowisko? +++ Czy komisja zatrudniająca p. Monikę Sikora-Monkiewicz, jak się później okazało oszustkę, na stanowisku dyrektorki COK wiedziała, że to koleżanka Pańskiej żony, znajoma rodziny? +++ Czy po haniebnej próbie obrony tej Pani gdy jej złodziejski przekręt był już publicznie udokumentowany, potem zdecydowaniu o pozostawieniu jej na tłustym budżetowym stołku przez kolejnych kilka miesięcy, do “po wyborach”, nie jest Panu, tak mocno manifestującemu swój katolicyzm i bliskie związki z kościołem, najzwyczajniej w świecie W S T Y D? +++ pozdrawiam i życzę miłej pracy pod okiem żony, już niedługo
2018-10-24 18:44:23
tom lem: Zachłannej Gabrysi ( protegowanej krzysztof.mm) zachciało się nie dość, że kariery burmistrza to i nowego chodnika pod dom w Boguszowicach. Skarży się biedaczka - „Gdy czasami idę pieszo do miasta to, ani ja nie widzę nadjeżdżającego auta, ani kierowca mnie nie widzi i nieraz się zdarzyło, że w ostatniej chwili uniknęłam wypadku” na GC
2018-10-24 19:27:03
Mach: Tomie, czy ta Iwona, chce nam przenieść centrum Cieszyna do Boguszowic? Jak to ,sugerujesz, że to kandydatka i chce nam wyciąć te dorodne drzewa przy Frysztackiej? Pani Wowrzeczka nie dopuści. Kandydatka ma kochać Cieszyn razem z drzewami i chaszczami na Frysztackiej.
2018-10-24 20:41:52
tom lem: Jestem za tym by dalej kochała Cieszyn, ale z miejsca w którym będzie mogła zadawać pytania rządzącemu miastem. Mam wątpliwości czy jej wystarczy samodzielności bez pomocy BT.
2018-10-24 21:14:39
wny: Nie spodziewałbym się takich słów ze strony Macury cyt."posługiwać się niegodziwymi metodami, jakimi posługuje się Gabriela Staszkiewicz. Przykładów stawiania prywatnego interesu ponad interesem publicznym można byłoby podawać w przypadku tej Pani więcej". (https://www.facebook.com/RyszardMacura2018/photos/a.242100906476346/251814862171617/?type=3&eid=ARAR1_B2ofCv11XbQjEe2OJ7JSSp4cjorkEUnsagUyVVl-DNrCYsnBmXyyzmRKusqMIOL9q7jG5q-y5v&__tn__=EHH-R) I co na to pani Gabriela? Panie burmistrzu, jakież to interesy prywatne stawiała ta pani ponad interes publiczny? proszę powiedzieć jesteśmy ciekawi. A może doszło do załamania prawa a pan sprawę wyciszył, zamiótł pod dywan (jak próbował z dyrektorką Domu Kultury). Rzucanie takimi insynuacjami jak to ma w zwyczaju pana wzór Jarosław Kaczyński osobiście jest dla mnie nie do przyjęcia. Naiwnie proszę o odrobinę honoru chyba, że już pan nie ukrywa swej przynależności do PISu.
2018-10-24 21:39:11
tom lem: wny, czytaj wnioski Gabrieli Staszkiewicz na BIP Urzędu Miasta Cieszyna. Interesujący jest zwłaszcza BRM.0003.64.2015 z dnia 42.02.2015 r., gdzie kandydatka na burmistrza oczekuje finansowania ze środków publicznych remontu drogi prywatnej w Boguszowicach. Podobne wnioski składała w imieniu zboru Ewangelickiego. O ile mi wiadomo parafie są podmiotami mogącymi oficjalnie reprezentować własne interesy?
2018-10-25 12:53:14
jasper: tom lem, a jak pani premier od broszki za publiczne pieniadze, kazala wybudowac droge do swojego domu, to ci nie przeszkadzalo. Taka PiS-owska obluda - "jak Kali ukrasc komus krowa to byc dobrze, a jesli Kalemu ktos ukrasc krowa to byc bardzo zle" . https://natemat.pl/212385,program-premier-plus-przyklad-beaty-szydlo-dowodzi-ze-mozna-dostac-nowa-droge-bez-podnoszenia-podatkow
2018-10-25 12:56:37
jasper: tom lem, a jak pani premier (od broszki) kazala wybudowac droge do swojego domu, to ci nie przeszkadzalo ?. Taka obluda PiS-u - "jak Kali ukrasc komus krowa to byc dobrze, a jesli Kalemu ktos ukrasc krowa to byc bardzo zle". https://natemat.pl/212385,program-premier-plus-przyklad-beaty-szydlo-dowodzi-ze-mozna-dostac-nowa-droge-bez-podnoszenia-podatkow
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: