Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kamera monitoringu w Kończycach Małych zarejestrowała dzielenie łupu złodziei

Kamery monitoringu w Kończycach Małych zarejestrowały nad ranem, o 5.20 trzech mężczyzn, którzy na przystanku dzieli łup. Zamiast autobusem, złodzieje odjechali radiowozem...

Kamery są wszędzie, na własnej skórze przekonali się o tym złodzieje, którzy w Kończycach Małych na przystanku autobusowym przy ulicy Jagiellońskiej dzielili łup. Wcześniej w pociągu na terytorium Republiki Czeskiej okradli studentkę z Pragi. Operator monitoringu zwrócił uwagę na ich podejrzane zachowanie: - Około 5.20 dyżurny zebrzydowickiego komisariatu zauważył na kamerach monitoringu, jak w Kończycach Małych na przystanku autobusowym przy ulicy Jagiellońskiej z taksówki wysiedli trzej mężczyźni. Osoby te przeszły pod wiatę. Dyżurnemu ich zachowanie od samego początku wydawało się już podejrzane. Dwaj mężczyźni po wyjściu z taksówki przeglądali zawartość pewnego plecaka, a trzeci nerwowo co chwilę rozglądał się na boki. Wyjmowane z torby przedmioty wyrzucane były do kosza na śmieci, a inne odkładane na ławkę albo do kieszeni. Dzięki wysokiej jakości obrazu kamer monitoringu, dyżurny komisariatu rozpoznał, że osoby te widnieją w policyjnych kartotekach, jako notowane za kradzieże kieszonkowe w pociągach. Na miejsce natychmiast skierował patrol. Po chwili zaskoczeni mężczyźni byli już w rękach stróżów prawa - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

Złodziejami okazali się mieszkańcy Zabrza, Chorzowa i Katowic są w wieku 30, 49 i 55 lat. Podczas przeszukania znaleziono przy nich pieniądze w różnej walucie, nienależące do nich karty płatnicze oraz aparat fotograficzny.  Posiadali również specjalne klucze do otwierania przedziałów w pociągach. - W koszu na śmieci podczas policyjnych oględzin mundurowi znaleźli dokumenty obywatelki Republiki Czeskiej. Policjanci ustalili, że cała trójka w nocy przebywała w Czechach. Mężczyźni wsiedli do pociągu relacji Praga – Bogumin, gdzie później dopuścili się kradzieży. Złodzieje weszli do przedziału, w którym podróżowała studentka z Pragi. Gdy tylko dziewczyna zasnęła, ukradli jej plecak. Początkowo dokumenty i aparat nie figurowały jako kradzione policyjnych w systemach Schengen. Dyżurny Komisariatu Policji w Zebrzydowicach przekazał te informacje do Wspólnego Polsko Czeskiego Punktu Kontaktowego w Choteboz. Dzięki współpracy międzynarodowej policji ustalono, że studentka przed południem zgłosiła kradzież policjantom w Czeskim Cieszynie - relacjonuje oficer prasowy KPP Cieszyn.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, jeden z nich będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. Wszyscy mają na swoim koncie podobne przestępstwa. Prokurator postanowił objąć całą trójkę policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Monitoring w Zebrzydowicach składa się z  11 kamer w kilkunastu punktach Gminy. Na instalacje kamer udało się Urzędowi Gminy pozyskać pieniądze unijne z PO ''Ryby'' za pośrednictwem LGR ''Żabi Kraj'' – pisaliśmy: Przystanki świecą przykładem


(red.)


źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: