Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miała 3,7 promila i prowadziła samochód...

W miniony weekend (15-17 marca) mundurowi zatrzymali pięciu pijanych kierowców. Wśród nich nie brakowało również kobiet oraz takich, którzy posiadali zakaz prowadzenia pojazdów.

Zaczęło się od kontroli pojazdu renault w Ustroniu na ul. Skoczowskiej. - Policjanci cieszyńskiej drogówki zatrzymali 66-letniego kierowcę, który mając blisko dwa promile alkoholu wjechał w bramę wjazdową jednej z posesji. Dodatkowo okazało się, że nawet jeśli byłby on trzeźwy, to nie mógł wsiadać za kierownicę, ponieważ posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez cieszyński sąd - relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Następny kierowca wpadł w Skoczowie. 24-latek z powiatu wodzisławskiego jechał późnym wieczorem w sobotę ul. Bajerki w Skoczowie. Jego stan wskazywał na spożycie alkoholu, a wstępne badanie wskazało na poziom ponad dwóch promili alkoholu. Dodatkowo kierowcy citroena została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy za „kółkiem” zakończył jazdę toyotą na ul. Stawowej w Cieszynie. - W niedzielny poranek 60-latek miał ponad dwa promile alkoholu. Z kolei wieczorem tego samego dnia, kilkanaście minut po dwudziestej w Ustroniu na ul. Jelenica policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli toyotę. Za kierownicą siedziała kobieta, która była kompletnie pijana. Urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało blisko 3,7 promila… - opisuje Pawlik. To nie koniec, godzinę później w Górkach Wielkich na ul. Bielskiej patrol interwencyjny skoczowskiej policji zatrzymał do kontroli kierowcę forda. Mieszkaniec gminy Brenna miał ponad 2,5 promila.

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów - takie sankcje ponieść mogą zgodnie z przepisami osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

(red.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-18 17:00:27
stankens: No i co że do 5 lat jak widać powyżej mają zakazy i dalej jeżdżą. Kara powinna być dotkliwa (zabrać samochód) lub do kamieniołomu na 5 lat a nie do więzienia bo mają się tam jak w sanatorium (ciepło, jedzenie, siłownia, tv i to wszystko za darmo eeee za nasze pieniądze).
2019-03-18 19:38:56
Śmiechu : Darmowe więzienia się każdemu należą. Każdy płaci podatki. Nawet bezdomny co kupuje bułkę płaci VAT. Także i takiej osobie się więzienie z urzędu należy. Stankens... Jak twierdzisz ze tam tak fajnie to odwal coś i sobie posiedzisz.
2019-03-19 00:29:10
arkadios89: Kto przekazuje fałszywe informację? Policja czy dziennikarze? W jaki sposób zatrzymali do kontroli kobietę w Ustroniu? To dlaczego jej samochód wylądował w rowie? Czy raczej policja nie została wezwana do tego zdarzenia? Gdyby nie fakt, że wpadła do rowu pewnie nikt by jej nie zatrzymał!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: