Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Letnie Grand Prix w Wiśle – kogo zobaczymy?

W najmocniejszych składach wystąpią Polacy oraz Niemcy. W akcji zobaczymy m.in. drugiego najlepszego skoczka ostatniej edycji Pucharu Świata, Karla Geigera (na zdj.).

- Wyniki latem schodzą na drugi plan. Najważniejsze jest przygotowanie techniczne i fizyczne do zimy. Staramy się dopasować odpowiedni sprzęt. Wiadomo, że na każdych zawodach chce się osiągać jak najlepsze rezultaty, ale przez całe lato liczy się przede wszystkim praca – przyznał Paweł Wąsek. Ustronianina nie brakuje w kadrze na nadchodzące zmagania w Wiśle, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Biało-czerwoni wystąpią w najmocniejszym składzie, podobnie jak nasi zachodni sąsiedzi.

W kadrze prowadzonej przez Stefana Horngachera znaleźli się m.in. Stephan Leyhe czy Markus Eisenbichler. Jednak największą uwagę skupi na sobie Karl Geiger, który w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 2. miejsce, a z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie wrócił z dwoma brązowymi krążkami. W Wiśle pojawią się skoczkowie, którzy już wygrywali zimą na skoczni im. Adama Małysza, ale latem jeszcze nie powiodła im się ta sztuka – Roman Koudelka oraz Junshiro Kobayashi.

Kogo zabraknie w Polsce? Największym nieobecnym będzie tryumfator ostatniej edycji PŚ, Ryoyu Kobayashi. Rezerwowy skład wystawiają Norwegowie, a w akcji z pewnością nie zobaczymy Jewgienija Klimowa, który w 2019 roku zajął 3. miejsce w Wiśle. Rosjanie zostali wykluczeni z konkursów organizowanych przez FIS już pod koniec minionego sezonu i zakaz został podtrzymany ze względu na trwającą rosyjską agresję militarną na Ukrainę.

 

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: