Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lekarz trafił na wokandę

Stanisław K., lekarz Szpitala Śląskiego, został oskarżony przez cieszyńską Prokuraturę Rejonową o spowodowanie u pacjentki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślne spowodowanie śmierci jej nienarodzonego dziecka. Winę mężczyzny oceni teraz cieszyński sąd.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w styczniu ub. roku. Podczas rutynowej operacji przepukliny pachwinowej u 48-letniej pacjentki z Zebrzy do wic chirurg wyciął jej macicę. Niespodziewanie okazało się jednak, że jest ona w siódmym miesiącu ciąży. Dziecko - zdrowy chłopczyk -zmarło. Lekarz, a także jego pacjentka utrzymują, że nic nie wiedzieli o ciąży. Kobieta zapewniała lekarzy, że badanie ginekologiczne niczego nie wykazało. Policja przypuszcza jednak, że prawdopodobnie w ogóle nie była badana.

Cieszyńskiemu lekarzowi grozi teraz od roku do 10 lat więzienia. Zdaniem prokurator Barbary Drzastwy, rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, na jego korzyść przemawia jednak fakt, iż działał nieumyślnie, a na dodatek sam zgłosił się na policję. - Ustalenia śledztwa świadczą, że w tym przypadku doszło do błędu, niestety błędu tragicznego w skutkach - stwierdza B. Drzastwa.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: