Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Łatwa praca, wysokie zarobki... Uwaga na oszustów

Sposobów oszukania jest wiele. Pomysłowość ludzi zajmujących się naciąganiem nie zna praktycznie granic. Ostrzegamy wszystkich internautów, którzy odpowiadają na ogłoszenia typu ”zarabiaj w internecie”, „łatwa kasa” czy „zarabiaj na allegro”, że bardzo często są to zwykłe próby wyłudzenia naszych danych.
Sam proceder jest niezwykle prosty, po naszej odpowiedzi na ogłoszenie oszust przysyła nam dłuższy lub krótszy list w którym pisze na czym polegać ma nasz „biznes” oraz prosi o podanie danych np do konta allegro… niestety naiwnych nie brakuje.

 

Praca opisywana jest zazwyczaj jako bardzo prosta i nie wymagająca żadnych nakładów. Fragment listu naciągacza:


Praca jest oczywiście  bardzo prosta. Jedynym warunkiem jest posiadanie konta w portalu  aukcyjnym Allegro. Praca polega na monitorowaniu naszych aukcji. Oraz przebiegu ich  transakcji. Będziesz nadzorował naszą sprzedaż oraz dbał o wizerunek  firmy. Jeżeli nie masz konta na allegro możesz go sobie założyć, i do  nas dołączyć.”

 

A jaki jest warunek aby tak łatwo zarabiać

 

„Praca polega mniej więcej tak. Jako pracownik firmy udostępniasz nam swój login i hasło do portalu aukcyjnego. Potem możesz go sobie zmienić. To konto  jest twoje dlatego my nie będziemy na nim pracować tylko TY !!

 

Oczywiście na końcu listu znajduje się uwaga, aby się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Chyba nie trzeba nikomu mówić, co może zrobić osoba posiadająca nasze wszystkie dane osobowe wraz z hasłami dostępu do naszych kont i to nie tylko tych w serwisie aukcyjnym.

 

Wśród wielu zasad bezpieczeństwa panujących w sieci, szczególnie należy zapamiętać jedną: Jeśli zostaniemy poproszeni o podanie haseł/loginów do dowolnego serwisu, zwłaszcza banku poprzez email to ZAWSZE BĘDZIE PRÓBA OSZUSTWA. Absolutnie żaden profesjonalny serwis nie prosi poprzez pocztę elektroniczna o podanie hasła/loginu -  ŻADEN

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: