Jak długo będziemy śpiewać, tak długo tu będziemy
XXVII Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej zorganizowano 10 maja w Ośrodku Kultury „Strzelnica” w Czeskim Cieszynie. Wykonawcy prezentowali się solo, w duetach oraz w zespołach. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
- Poziom wykonawców w większości był bardzo dobry i wyrównany. Dotyczy to wszystkich komponentów, które bierzemy pod uwagę przy ocenie tego rodzaju konkursów, a zatem gwary, stroju, czystości (intonacji), muzykalności – podsumował po zakończonych obradach jury prof. Karol Daniel Kadłubiec.
- Prawie rekordowy udział w tegorocznym „Przeglądzie” cieszy i uznanie należy się nauczycielom, opiekunom, miłośnikom śpiewu. Piosenka musi żyć, czyli być wykonywana. Wtedy ma sens i pełni wiele istotnych ról, takich jak rola estetyczna, integracyjna, narodowa. Piosenka w śpiewniku jest rzeczą martwą, muzealną, jest tylko dokumentem. Jak długo będziemy śpiewać, tak długo tu będziemy – dodaje prof. Karol Daniel Kadłubiec.
XXVII Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej zorganizowały Polskie Towarzystwo Artystyczne „Ars Musica” i Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie.
(indi)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.